Xiaomi by rádo rozšířilo svou produkci o elektromobily

Několik předních představitelů společnosti Apple hovořilo v minulosti o vytvoření automobilové sekce a produkci elektromobilů. Jaký je plán a zda je vůbec uskutečnitelný zůstává otázkou. Podobná myšlenka však nedává spát i dalším výrobcům elektroniky. Podle agentury Reuters by se mělo do světa elektromobility v příštích letech podívat i Xiaomi.

Cílem firmy je vybudovat silnou základnu na poli levných a dostupných elektromobilů. Detaily kolem jejich výroby zatím nejsou známé, avšak je reálné, že se bude soustředit do továrny čínského giganta Great Wall Motors. První model by měl na trh přijít v roce 2023. Oficiální prohlášení by mělo být k dispozici příští týden. Obě společnosti se zatím zdržely jakéhokoli komentáře.

Motiv firmy je zřejmý. Xiaomi by rádo rozšířilo své portfolium. Jedním z důvodů může být i jejich pozice na trhu. Vzhledem k tomu, že se Xiaomi pohybuje na hraně mezi ziskem a ztrátou, dochází v jejím případě k velkým problémům např. při nedostatečné dodávce čipů, kterou firmy pociťují poslední měsíce. Produkce elektromobilů a rozšíření nabídky do nového sektoru by mohla podobným ztrátám zamezit.

Elektromobily chce vyrábět také Huawei či Baidu

Jak již bylo zmíněno, Xiaomi není jedinou společností, kterou podobná myšlenka napadla. Vedle Applu se na automobilový trh chce podívat také Huawei. Další čínská společnost Baidu před nedávnem odhalila svůj plán pro výrobu elektromobilů ve spolupráci s automobilkou Geely, která vlastní např. Volvo nebo Polestar. Technologické firmy, které se dříve věnovaly pouze produkci elektroniky, tak nejsou na poli elektromobility úplnou novinkou.

Xiaomi může mít oproti dalším konkurentům značnou výhodu. Jejich produkce není omezená pouze na výpočetní techniku. Vedle telefonů a chytrých televizí vyrábí i různé domácí spotřebiče či koloběžky. To by ji mohlo pomoci při další expanzi. Oficiální prohlášení slibované na příští týden budeme napjatě sledovat. Je pravděpodobné, že bychom se mohli dočkat velmi zajímavých informací.

Zdroj: Engadget
Foto: Sumeet Singh, Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close