Jaguar představil elektrické hyperauto. Zatím pouze ve hře

Automobilka Jaguar představila svůj druhý model elektrického sportovního automobilu. Jaguar Vision Gran Turismo SV je automobil určený pro vytrvalostní závody. Jeho tvary připomínají předchozí model Gran Turismo Coupé. Stejně jako v prvním případě se z jeho jízdních vlastností budeme moci těšit pouze ve hře ze série Gran Turismo. Avšak na rozdíl od prvního modelu automobilka vytvořila prototyp jako model pro designovou studii.

„Vision GT SV je okouzlující automobil, který dokazuje, co všechno je možné, pokud se zbavíme všech zábran, které v našich hlavách vytváří konvenční automobily reálného světa. Díky tomu, že se nám podařilo přivést vůz „k životu“, můžeme světu ukázat nejextrémnější možnou verzi elektrického sportovního auta. I přesto, že jsou jeho tvary inspirované minulostí, jedná se o automobil budoucnosti,“ stojí v prohlášení designového ředitele Jaguaru Juliana Thomsona.

Ve hře je Vision GT SV poháněn čtyřmi elektrickými motory. Předchůdce disponoval pouze třemi. Dohromady dokážou vytvořit sílu o hodnotě 1877 koňských sil. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 1,65 sekundy a maximální rychlost je 408 km/h, což je o více než 80 km/h více než u GT Coupé. Výkonu napomáhají i úpravy aerodynamiky. Tou hlavní je nasazovací zadní spoiler, inspirovaný vozy Jaguar z reálného světa. Spoiler má dvě pohyblivé části, které se automaticky zvedají pro zvýšení přítlačné síly a zvětšení trakce.

Představit by se měl v příštím roce

Zatím nevíme, v jaké z her se s novým Vision GT SV budeme moci seznámit. Určitě to bude někdy v příštím roce a pravděpodobně by se mohlo jednat o Gran Turismo 7 pro Playstation 5. Jeho předchůdce, Jaguar Vision GT Coupé, si zatím můžete vyzkoušet v Gran Turismo Sport. Jedná se o automobil s pohonem všech kol, který je inspirován předešlými modely automobilky, jako jsou C-type a D-type. Ve hře disponuje perfektním 50/50 vyvážením a odnímatelným spoilerem. Stejně jako v případě svého nástupce dostali designéři GT Coupé naprostou volnost při návrhu automobilu. Ladný zevnějšek tak doplňují i další technologické vychytávky, jako je asistent v podobě umělé inteligence s názvem KITT-E.

I přesto, že se nejedná o skutečný vůz, můžeme na jeho příkladu vidět, kam by se mohla ubírat budoucnost vytrvalostních závodů. Při čekání si můžete vychutnat záběry staršího modelu Vision GT Coupé na přiloženém videu.

Zdroj: Engadget

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close