Americká firma Throwboy přišla s novou generací polštářů ve tvaru produktů Apple

Americký start-up se na platformě Kickstarter snaží o získání financí na novou generací polštářů ve tvaru různých generací Maců. Navazuje tak na svou předchozí kolekci, ve které bylo možné si na sedačku dát například zvětšenou verzi jablečného zařízení. Pod názvem „The Iconic Pillow Collection 2“ si mohou nadšenci do Apple koupit jeden polštář za 39 dolarů (asi 856 Kč) nebo celou sadu pěti za 195 dolarů (4280 Kč).

Zdroj: Throwback

Společnost vyvíjí extrémní snahu, aby nikde nezmiňovala slova „Apple“, „Mac“ nebo „iPhone“. Pojmenování získaly na základě let, kdy byly představeny. Je ale bezpochyby, že mají představovat výrobky této americké firmy.

Crowdfunding

Kampaň na webu Kickstarter se zdá úspěšná a některé varianty produktů jsou již vyprodané. Velkou konkurenční výhodou je, že doručují do celého světa, takže ani my z České republiky tentokrát nejsme vynecháni jako to bylo například u limitovaných „suvenýrů“ společnosti Tesla. Úspěchu také napomáhá hromada komentářů od spokojených zákazníků, kteří již produkt obdrželi.

Crowdfunding představuje relativně novou možnost, jak mohou začínající společnosti získat peníze, aniž by si musely vzít úvěr nebo například vydat cenné papíry. Princip je jednoduchý. Zákazník si vybere produkt, za který zaplatí ihned a na jeho dodání čeká než se společnost po vybrání částky rozběhne. Dodací doby se pohybují okolo šesti měsíců.

Podle studie společnosti Kickstarter nejvýše jeden z deseti úspěšných projektů nesplní své závazky. Úspěšným se rozumí, pokud během pevně stanoveného času vybere cílové množství finančních prostředků. Pokud by se tam nestalo, peníze se vrací zpět lidem, kteří investovali.

Častěji se stává, že nejsou dodrženy stanovené dead-liny, čímž společnosti škodí samy sobě poškozením pověsti hned ze začátku. Před zasláním peněz takovému projektu je třeba se vždy zamyslet, jestli vypadá důvěryhodně a jak je pravděpodobné, že dosáhne zdárného konce a svůj produkt opravdu uvede na trh.

Source
The VergeThe VergeKickstarterThrowboy
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close