MacBook Pro jde oficiálně do prodeje

Dnešním dnem, tedy úterý 26. října, začíná oficiální prodej nových počítačů MacBook Pro od společnosti Apple, které byly představeny minulý týden v pondělí. Podle slov svých tvůrců by měl výrazně předčít své předchůdce. S navýšeným výkonem procesoru a výdrží baterie by měl být určen pro ty nejnáročnější uživatele všech profesí.

O všechno se stará vylepšený čip M1

Už předchozí verze čipu M1 patřila mezi špičku, což potvrdily i zkušenosti z praxe. Nová generace M1 Pro a M1 Max posouvá laťku ještě o level výš. Nové čipy jsou až 3,7x výkonnější, ale zároveň jsou i úspornější. Součástí desetijádrového čipu je až 13x rychlejší grafika a 11x rychlejší strojové učení. Všechna svá data potom můžeme ukládat na ohromné 8 TB SSD úložiště. O perfektní obraz se stará Liquid Retina XDR displej, tudíž práce s fotografiemi nebo videem už bude hračkou. Navíc se zde vůbec poprvé objevuje funkce ProMotion, která má na starost plynulý chod obrazovky. Perfektní zvuk zprostředkovává soustava šesti reproduktorů, která v součtu s Retina displejem dává v podstatě domácí kino.

Ač je novinka M1 Pro zhruba 2x pomalejší než jeho výkonnější sourozenec M1 Max, stále si nezadá s nejvýkonnějšími čipy na trhu. Bez problémů zvládá až 32 GB paměti , v případě silnější verze je to až neuvěřitelných 64 GB. Další novinkou je návrat některých portů jako HDMI nebo čtečka SD karet. Potěší i výkon baterie, která má výdrž 17 respektive 21 hodin v nejlepší konfiguraci na jedno nabití.

Apple si zakládá i na minimálním dopadu svých produktů na životní prostředí. Produkty jsou tedy navrženy bez škodlivých chemikálií i materiálů. Zároveň prvky vzácných zemin jsou z obnovitelných zdrojů.

Za kvalitu si připlatíme

Kromě výkonu, převyšuje novinka od Applu svou konkurenci i cenou. Ta je za 14 palcovou verzi v základní výbavě nastavena na 38 990 Kč. Za větší 16 palcovou verzi si ještě malinko připlatíme, a to konkrétně na 58 990 Kč. V obou verzích se bavíme o konfiguraci s čipem M1 Pro. Za nejlépe vybavený model utratíme 180 990 Kč. Nový majitel si ale může jistý, že vlastní naprosto jedinečné zařízení, oproti kterému konkurence nemá šanci.

Source
UnsplashNovinky.czApple
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close