Nová Fabia je nejbezpečnější automobil ve své třídě

Před pár měsíci byla představena nová verze modelu Fabia od výrobce Škoda Auto. V testu bezpečnosti, organizace European New Car Assessment Programme, získla všech pět hvězdiček. Stala se tak nejbezpečnějším automobilem ve své třídě.

Nová Fabia je poprvé představena na modulární platformě MQB A0 koncernu Vokswagen .

Johannes Neft, člen týmu Škoda Auto, který je odpovědný za oblast technického vývoje, po představení nového modelu řekl: „Pětihvězdičkové hodnocení nového vozu ŠKODA FABIA v testu Euro NCAP potvrzuje náš silný závazek vůči bezpečnosti našich zákazníků a všech ostatních účastníků silničního provozu. Jsme hrdí na to, že již od roku 2008 získávají všechny nové vozy ŠKODA po uvedení na trh nejvyšší možné hodnocení. Nová FABIA je druhým modelem v řadě, který získal toto ohodnocení po zpřísnění podmínek. Přechodem na platformu MQB A0 nabízí FABIA poprvé mnoho bezpečnostních a asistenčních systémů doposud známých z vozů vyšších tříd, které zároveň zvyšují bezpečnost tohoto oblíbeného modelu.“

Co je vlastně obsahuje platforma MQB A0?

Tato platforma nám zajištuje především velkou tuhost karoserie, díky vysokopevnostní oceli. Další charakteristickou vlastností je množství asistenčních systémů. Patří sem například asistovaná jízda 2.0, která v sobě nese adaptivní tempomat, asistenta jízdy v pruzích a v neposlední řadě asistenta rozpoznávání značek. U nového modelu Fabia se dočkáme též asistenta změny jízdního pruhu či Front asistenta s prediktivní ochranu cyklistů a chodců. Za příplatek se majitel může dočkat například automatického parkování nebo asistenta pro manévrování. Nezbytnou pomůckou je třeba i zadní parkovací kamera.

Interiér nového modelu Fabia se také hodně změnil. Výrobci si dali velkou práci a vznikl z toho velmi vkusný automobil. Už v základní modelu nalezneme na přední palubce dotykový displej, který umožňuje například funkci CarPlay. Funkce vyhřívaných sedaček je také samozřejmostí i u základního modelu. Ve dveřích u řidiče nalezneme malou přihrádku s deštníkem. I takové maličkosti dokáží přesvědčit o tom, že tento vůz se opravdu povedl.

Source
technický týdeníkautoperiskop
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close