Apple na říjnové konferenci představil mimo jiné nový MacBook Pro

Na konferenci, na kterých Apple pravidelně představuje nové produkty došlo k uvedení nového MacBook Pro se super rychlými čipy M1 Pro nebo M1 Max. Slibuje převratný výkon a zároveň skvělou výdrž baterie, která by měla být až 21 hodin.

K tomu ještě patří Liquid Retina XDR dispej a nejlepší kamera a audio, jaké MacBook kdy měl. Displej má extrémní dynamický rozsah a rozlišení milion ku jedné. Kamera v reakci na její častější využití v průběhu pandemie má dvojnásobné rozlišení než na jaké jsme byli zvyklí, tedy 1080p. Audio využívá šest reproduktorů. Čtyři woofery v antirezonančním uspořádání dokážou reprodukovat až o půl oktávy hlubší tóny a vyznění basů v prostoru mají až o 80 % silnější. Výkonné tweetery nechávají jasněji a plněji vyznít vokály.

Konektivita

Velkým převratem je návrat k jiným portům než je Thunderbolt. Porty Thunderbolt 4 budou k dispozici tři, zůstane také klasický sluchátkový konektor. Navíc ale přibudou MagSafe 3, SDXC a HDMI porty.

Vylepšení se dočkala i klávesnice, která poprvé na MacBook Pro přináší klávesnice plné výšky, které profesionálové milují. Přibyly klávesy pro „Spotlight“ a funkci „Nerušit“. Touch ID také prošlo inovací a nyní má kruhový tvar, který by měl sloužit ke snadnějšímu a rychlejšímu bezpečnému odemykání.

Dostupnost

U nových MacBooků Pro je možné si vybrat ze 14 a 16 palcové verze. Barevné varianty jsou vesmírně šedá a stříbrná, které již známe. Dále je možné si vybrat z M1 Pro s 512 GB nebo 1 TB SSD úložištěm a M1 Max s 1 TB SSD úložištěm. Rozdíl mezi M1 Pro a Max je v GPU a jednotné paměti, které jsou u verze Max dvojnásobné.

Jediné, co není příznivé je cenovka, která pravděpodobně mnoho potenciálních zákazníků odradí. U M1 Pro začíná na 58 990 Kč ve 14 palcové verzi. M1 Max je dostupný pouze v 16 palcové verzi a vyjde na neuvěřitelných 102 990 Kč. Doručení MacBooků je možné od 25. listopadu 2021.

Source
AppleUnsplash
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close