Konference CyberSec&AI Connected 2021 proběhne začátkem listopadu

Třetí ročník virtuální konference CyberSec&AI Connected proběhne 4. až 5. listopadu. Zaměření se bude týkat role umělé inteligence (AI) v oblasti soukromí internetových uživatelů. Cílem, kterého má tato konference dosáhnout, je propojení zástupců akademické sféry a průmyslu v oblasti soukromí v digitálním světě.

Organizace se ujala softwarová společnost Avast ve spolení s Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT). Letos se ještě přidalo výzkumné pracoviště Private All Collaborative Research Institute, který existuje při Technické univerzitě Darmstadt.

Významní účastníci konference

Při rozsáhlém programu se představí špičkoví vědci z prestižních výzkumných institucí. Jedním z nich bude ekonom a vědec v oblasti IT Alessandro Acquisti z Univerzity Carnegieho-Mellonových. Z ženského zastoupení se bude účastnit počítačová vědkyně Dawn Song z Kalifornské univerzity v Berkley. Z University College of London vystoupí Emiliano De Cristofaro, který ve svém výzkumu zkoumá využití technologií v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Z největších technologických firem světa vystoupí specialisté zabývající se ochranou dat proti zneužití. Jsou mezi nimi například Nicholas Carlini z Google Brain nebo David Freeman z Facebooku.

Nejočekávanější body programu

Mezi nejočekávanější patří expertní panel věnovaný tomu, jak umělá inteligence zachází s osobními daty.

Dostupnost obrovských souborů dat skrze cloudová řešení spolu s enormní výpočetní kapacitou v poslední době vedly ke značnému rozvoji v oblasti strojového učení a optimalizace. Tento pokrok s sebou ale nese i nevýhody v podobě vyšších nároků na ochranu dat a stále častější úniky citlivých osobních údajů.
Bude probíhat diskuze o etickém rozměru nakládání s osobními údaji a o tom, co pro zajištění dat mohou udělat firmy, které je systematicky shromažďují. Tento panel bude moderovat Miroslav Umlauf, Chief Data Officer z Avastu.

„V současné době jsme svědky překotného vývoje v tom, jakým způsobem žijeme v digitálním světě a jak se zvyšuje naše závislost na online službách. Spolu s tím se také zásadně proměňuje nebezpečí, které uživatelům internetu hrozí,“ uvedl Michal Pěchouček. „Kybernetické útoky výrazně umocněné umělou inteligencí dnes spíš než na počítače cílí přímo na lidi, soukromá data a digitální identity. Budeme proto hovořit o budoucnosti kybernetické bezpečnosti pro běžné uživatele internetu a o roli technologických firem v tomto kontextu,“ nastínil Pěchouček.

Možnosti se konference zúčastnit

Vstupenky na konferenci jsou v prodeji za 130 EUR, akademii mají na vstup 50% slevu a studenti se mohou zúčastnit zdarma. Více informací o programu a speciálních nabídkách je k dispozici na webu: https://cybersecai.com/.

Source
Aktuálně ČVUTUnsplash
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close