Formnext slaví úspěšný návrat jako face-to-face událost

Formnext 2021, který se koná již sedmým rokem, opět přinesl hřejivé přivítání mezinárodní komunitě po loňském ročníku, který se konal pouze online.

Akce se konala ve Frankfurtu nad Mohanem od 16. do 19. listopadu
2021, představila řadu světových novinek, které demonstrovaly stále se rozšiřující oblasti aplikací aditivní výroby a její působivý potenciál do budoucna. Vystavovatelé a účastníci také nabídli řešení naléhavých otázek budoucnosti, jako např. decentralizovaná výroba, bezpečné procesní řetězce, efektivita a udržitelnost.

3D tisk v enormní velikosti
Zdroj: Pavla Pölzerová

Formnext na frankfurtském výstavišti

Formnext 2021 zaznamenal impozantní počet vystavovatelů, kterých se zúčastnilo více než 600 z 36 různých zemí. Na 17 859 odborníků a vedoucích pracovníků mělo možnost seznámit se s veletrhem Formnext ve třech ultramoderních výstavních halách frankfurtského výstaviště (11 a 12 a 12.1) o celkové ploše 30 000 metrů čtverečních.

Návštěvníci měli možnost objevit inovativní řešení, která mohou využít při vlastní efektivnější a udržitelnější výrobě. Především však účastníci zjevně ocenili příležitost se konečně setkat a osobně komunikovat. Akce se konala za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek „2G“,což znamená, že se do ní mohli zapojit pouze ti, kteří jsou plně očkováni proti infekci COVID-19 nebo se z ní zotavili.

„Je znát, že všichni čekali na možnost se osobně setkat. Je opravdu působivé vidět, kolik nových strojů, materiálů a aplikací se podařilo
během za dobu, kdy se nekonaly výstavy, uvést na trh.“
– Andrea Buccelli, generální ředitel společnosti AMD Engineering

Formnext Digital Days

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit Formnextu z důvodu cestovních omezení
nebo aktuální situaci, se 30. listopadu a 1. listopadu uskuteční Formnext Digital Days. Vystavovatelé, kteří úspěšně zvládli čtyři dny face-to-face setkávání s partnery se těší i na možnost setkat se online s těmi, kteří nemohli dorazit.

Nová XL tiskárna od PRUSA Research
Zdroj: Pavla Pölzerová

Česká reprezentace aditivních technologií

Mezi vystavovateli aditivních technologií nechyběly ani české společnosti. Svůj stánek na výstavě měla česká společnost vyrábějící náplně do 3D tiskáren Filamentum, výrobci 3D tiskáren TriLab a PRUSA Research, který představil novou XL tiskárnu. Nechyběla ani SAFINA zabývající se zpracováním drahých kovů.

Source
Press Release - FormnextFotky - Pavla Pölzerová
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close