Kia EV6 stoupá v žebříčku, získává totiž další ocenění

Před nějakou dobou byl představen elektrický model Kia EV6, který hned zpočátku začal být velmi populární. Postupně začal sbíral ocenění a nyní dokonce získal cenu Auto roku 2022. Jde o cenu, která se dá získat v britském magazínu What Car?. Stejně jako Auto roku získal tento model i cenu Elektrické SUV roku.

Nejnovější trofej Auto roku pro EV6 navazuje na rekordní sérii ocenění a vyznamenání odborníků hlasujících v klíčových soutěžních kláních nejrůznějších médií během 10 měsíců od uvedení vozu na světové trhy.

ocenění

  • vítězství v kategorii Luxusní vozy německé soutěže Auto roku
  • ocenění Crossover roku pořadu Top Gear
  •  užší výběr evropské soutěže Auto roku 2022 (COTY 2022)

„EV6 spojuje špičkový reálný dojezd s dobíjením rychlostí, které žádný jiný vůz nedokáže konkurovat, čímž odpovídá na dvě doposud největší obavy zákazníků na adresu elektromobilů. A navíc díky nasazení zakázkové podvozkové platformy pro elektromobily namísto montážního celku sdíleného s benzínovými a naftovými variantami mohla Kia s výhodou využít kompaktní rozměry elektromotorů, a vytvořit tak nesmírně prostorný a praktický vůz,“ uvedl redaktor časopisu What car?

Elektrická Kia EV6 má další ocenění. Pokračuje tak v sérii úspěchů – emovio.cz

Tento model od značky Kia není zdaleka jediný, který byl v minulosti oceněn. Můžeme si uvést například model Sorento, který získal titul Tahač karavanů roku 2022. Tato cena se uděluje ve spolupráci s britskou Asociací kempování a karavaningu. Hodnotící se shodli na tom, že toto auto je ideální pro ty řidiče, kteří rádi cestují a potřebují tahat karavan či přívěs za autem.

Sorento díky výkonnému naftovému motoru utáhne brzděný přívěs o hmotnosti až 2500 kg. Přičemž SUV samo o sobě uveze až sedm osob. Nabízí velkorysý prostor pro náklad i cestující a s ohledem na použité technologie a další prvky výbavy garantuje pohodlí a konektivitu na palubě.

Magazín What Car? každoročně uděluje hned několik cen. Vybírá nejlepší nové vozy napříč několika kategoriemi. Celou zkoušku provádí zkušení zaměstnanci časopisu.

Source
TEXT: emovio.czFOTO: unsplash, from Nils Bogdanovs
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close