Tradice skloubená s inovacemi. STILL dominuje svému segmentu už 100 let.

Firma STILL se pyšní dlouholetou tradicí, sahající až do roku 1920, kdy si Hans Still založil malou opravárenskou dílnu v Hamburku. Ve své době přinesla především zrychlenou péči o zákazníka, což pomohlo firmě k rychlému růstu. V roce 1933 byly vyvinuty generátory, díky kterým mohl STILL začít vyrábět svá první pojízdná zařízení a zejména kvůli svému nadčasovému přístupu jak k zaměstnancům, tak i k zákazníkům, firma začala prosperovat.

Zlomové se staly komplikace spojené s druhou světovou válkou. Kvůli nim firma ztratila 2/3 svých zaměstnanců a novým hlavním zájmem se stala výroba vysokozdvižných vozíků. První elektrický vozík s nosností 2 tun firma představila již v roce 1946. Nicméně díky velmi výhodné smlouvě s Německými drahami firma STILL opět ožila a začala nabízet služby i zahraničním státním drahám.

Následovala obrovská expanze exportu, v 60. letech sice výrobní halu zastihl obrovský požár, nicméně v roce 1976 přišla nová montážní hala spolu s novým logem, které přetrvává dodnes. Pád železné opony roku 1989 umožnil firmě rozšířit své pole působnosti, postavila nové pobočky v Mnichově a Brémách a zároveň převzala společnost SAXBY. S přelomem tisíciletí došlo ve firmě k velké globalizaci a firma STILL začala působit jako světová značka, která se změnila z výrobního závodu na poskytovatele komplexních intralogistických řešení.

Společnost usilovně pracuje na inovacích ve výrobní a logistické oblasti. Svou stopu ve firmě nově zanechali i Češi. Navrhli pojízdnou myčku průmyslových strojů, která je oproti jiným myčkám výrazně ekologičtější a zároveň usnadňuje čištění zejména právě vysokozdvižných vozíků. Není divu, že se právě tento návrh se STILL rozhodl zrealizovat.

Myčky průmyslových strojů jsou v zásadě velmi neekologické a je jen otázkou času, kdy přestanou vyhovovat evropským standardům v oblasti ekologie. Nově navržená pojízdná myčka je energeticky samostatná a funguje s uzavřeným vodním okruhem. Mohla by tak započít revoluci v technologiích v této oblasti.

Myčka s názvem VZV vznikla pod vedením Jiřího Eigla. V praxi se jedná o přestavěný velký kamion Scania R-410, v jehož nákladovém prostoru se nachází právě ona myčka. Šetření vody zajišťuje princip tzv. rekuperace, neboli zpětného získávání teplé vody. Voda v myčce je používána stále dokola, dokud není maximálně znečištěna. Tím se zásadně sníží její plýtvání. Navíc, elektřinu do myčky přivádí vlastní elektrocentrála vozidla, takže je myčka plně mobilní.

Nicméně inovace firma využívá i v oblasti komunikačních technologiích. STILL již několik let spolupracuje s dvorní marketingovou společností TRITON IT, se kterou vytvořili web srovnej-si-to.cz. Na něm lze zjistit, jaké výhody Vám přinesou služby poskytované firmou STILL. Dále firma začala provozovat i e-shop  , který se zejména díky stále zuřící pandemii těší čím dál větší oblibě.

Není pochyb o tom, že firma STILL je jednou z předních světových společností nabízející nejnovější výrobní a logistické postupy. Nyní si klade za cíl svou práci zdigitalizovat a udělat ji svým zákazníkům ještě dostupnější. Nicméně i přes všechny inovace, kterou firma STILL za svých více než sto let své existence prošla, stále zůstává věrná svému původnímu cíli. Tím je péče o zaměstnance, ale hlavně, o své zákazníky.  

Zdroj: cz.still.shop, srovnej-si-to.cz, czechsight.cz

Obrázky: cz.still.shop, srovnej-si-to.cz, czechsight.cz

Tags

Související články

Back to top button
Close
Close