Hyundai oznámil ukončení vývoje spalovacích motorů

V korejských mediích se v prosinci minulého roku začalo psát o ukončení oddělení, které se zabývalo vývojem spalovacích motorů značky Hyundai. Firma učinila tyto kroky nejspíše kvůli tomu, aby se mohla plně věnovat vývoji elektromobilů.

Ředitel celé divize rozeslal zaměstnancům údajně tento e-mail: „Nyní je nevyhnutelné přejít na elektrifikaci. Náš vlastní vývoj motorů byl velmi úspěšný, ale abychom na dosavadní úspěchy mohli navázat dalšími inovacemi, musíme změnit systém.“ To by mělo v praxi znamenat, že všichni pracovníci, kteří pracovali na oddělení pro spalovací motory by se měli přesunout na oddělení pro elektromobily.

Plány do budoucna

K Hyundai neodmyslitelně patří i Kia. Jejich plán je v roce 2026 prodat nejméně 1,7 miliónů elektromobilů. „Naším bezprostředním úkolem je vyvinout inovativní vozidla, která budou na budoucím trhu s elektromobily dominovat. Nynější reorganizace bude důležitým výchozím bodem pro změnu v novém roce,“ podotýká ředitel divize.

Další změnou je pozastavení výroby modelu pod názvem Genesis. Vodíkové palivo podle nich nemá do budoucna žádnou perspektivu.

V roce 2019 si automobilka dala ne úplně skromný cíl, prodat do roku 2022 alespoň 81 000 vodíkových vozidel. Nyní stojíme blízko zmíněného prahu a cíl vypadá nereálně.

V říjnu loňského roku automobilka také oznámila, že investuje skoro 100 milionů eur do výstavby dvou závodů na systémy palivových článků v korejských městech Incheon a Ulsan. I přesto, že projekty na vodíkové paliva u osobních aut se zdají poněkud nepovedené, u nákladních vozidel je to jiná historka. Svědčí o tom úspěchy Hyundai Mobis, který v roce 2020 vyvinul palivové články pro vysokozdvižné vozíky a od roku pracuje na jejich variantě pro bagry a nakladače.

Ovšem automobilka spatřuje značný vodíkový potenciál v oblastech, jako jsou vozidla s vysokým výkonem, letecká doprava, robotizace, velké námořní lodě a energetika. Tyto oblasti jihokorejská automobilka považuje za mnohem vhodnější pro zavedení technologie vodíkových palivových článků, než je osobní automobilová doprava.

Source
emoviomotorguru.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close