Kia pro následující roky zcela mění design i obchodní strategii

Automobilka Kia se přidává k ostatním společnostem a v následujících letech chce výrazně expandovat v segmentu elektromobilů. V právě vydaném „sneak peaku“ popisuje transformaci, kterou by firma měla projít v následujících šesti letech. Ve videu představuje nové elektromobily (prozatím zahalené), které by měly pomoci automobilce nabrat nový směr.

Kia si v minulých měsících nechala vypracovat podrobný plán, díky kterému zjistila, kde přesně jsou její největší nedostatky. Cílem plánu bylo zaručit v nadcházejících letech zcela nový pohled na značku Kia a přiblížit ji k předním automobilkám. Společnost chce v budoucnu změnit směřování svého businessu, které by mělo být podpořeno např. novou filosofií designu automobilů.

Jak velkou změnou firma prochází, dokresluje i nové logo a název firmy. Současné „Kia Motors Corporation“ se mění na jednouché „Kia“. Logo oproti tomu nabralo ostrých rysů a ztratilo ohraničení typické pro asijské automobilky. Prioritou v následujících letech je důrazný vpád na trh s elektromobily. Současně s tím chce společnost podporovat udržitelnou výrobu pomocí čisté energie a recyklovatelných materiálů.

Děvět EV v šesti letech

V následujících šesti letech tak bude na trh uvedeno devět nových elektromobilů. První z nich, EV-1, by mělo být představeno v příštích měsících. Bude se jednat o „crossover“ s dojezdem přes 500 km na jedno nabití. Vůz bude vyžívat platformu E-GMP, která podporuje 800 voltové rychlé nabíjení. Jedno nabití by nemělo trvat déle než dvacet minut. Stejnou platformu využívá i automobilka Hyundai.

Následovat by měly další modely s prozatímními názvy EV-2 až EV-9. Mělo by se jednat o automobily všech standardních karoserií. Firma videem navazuje na své záměry z posledních let. Již v roce 2019 byl představen koncept Kia Imagine EV, který je, stejně jako EV-1, crossoverem. Je tak pravděpodobné, že první představený elektromobil bude vycházet právě z Imagine EV. Zároveň by mělo u nových aut dojít k lepším jízdním vlastnostem, než je tomu u dosavadních modelů Niro EV a Soul EV. Automobilka také předpokládá, že první vodíkem poháněný vůz bude připravený nejpozději na začátku roku 2022.

Foto: 𝔑𝔦𝔩𝔰 𝔅𝔬𝔤𝔡𝔞𝔫𝔬𝔳𝔰 on Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close