Stát podporuje nákup elektromobilů firmami

Celý svět se pomalu ale jistě ubírá směrem k udržitelnosti. Více než kdy jindy si uvědomujeme klimatické změny a snažíme se s větší zodpovědností chránit naši planetu, recyklací počínaje a elektrifikací konče. Také řada firem jde s dobou a ukazuje světu, že jim budoucnost naší planety není ukradená. Stejnou cestou se rozhodla jít také společnost LUCEO, s.r.o.

Majitel společnosti Jan Sedláček si pořízení elektromobilu velmi pochvaluje a oceňuje především srovnatelný komfort jako v případě konvenčních vozů, agilitu elektromobilu a jeho tichý chod. „Pro mnoho lidí je to stále jen ten pomyslný malý krůček, ale já věřím, že i těmito malými kroky můžeme pomoci k řešení klimatického problémů a snížení emisí oxidu uhličitého“, vysvětluje důvody pro pořízení elektromobilu majitel společnosti Jan Sedláček. Firma LUCEO nový vůz využívá v podstatě permanentně.

Na pořízení lze čerpat dotace z EU

K nákupu elektromobilů se snaží firmy motivovat také Evropská unie a stát. Společnost LUCEO, s.r.o. na nákup elektromobilu čerpala prostředky z dotací EU určených pro firmy v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Název projektu: Pořízení elektromobilu k podnikatelským účelům společnosti LUCEO, s.r.o.
Jméno žadatele: LUCEO, s.r.o.
Termín realizace: 25. 3. 2020 – 30. 9. 2021
Způsobilé výdaje: 843 574,72 Kč
Dotace: 253 072,41 Kč

Projekt byl zaměřen na pořízení elektromobilu, čímž byl zahájen přechod společnosti k nízko-uhlíkové dopravě. Vozidlo bylo úspěšně pořízeno a je užíváno pro běžné provozní a obchodní aktivity spojené s potřebami společnosti.

Žádný olej a dojezd až 500 km

Nejsilnějším argumentem pro pořízení elektromobilu jsou nižší provozní náklady. Majitelé například nemusí platit silniční daň, poplatek za dálniční známku a v Praze třeba ani za parkování. Protože elektromobily jezdí na elektrický pohon, vyhnete se běžné údržbě v podobě výměny oleje, olejového filtru či svíček. V průběhu let se tak úspora za údržbu nasčítá. Překážkou už není ani krátký dojezd, který byl ještě před pěti lety na jedno nabití pouhých 100 až 150 km. Dnes je tato vzdálenost u většiny elektromobilů minimálně trojnásobná. 

Source
Jan Sedláček ze společnosti LUCEO, s.r.o.
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close