Jak jezdí novinka od značky BMW iX?

Přelomová novinka od značky BMW pod názvem iX, která byla velmi očekávaná. Vyplatilo se čekání?

V minulosti jsme mohli vidět elektrické modely i3 či iX3, ten nový model využívá mnohem flexibilnější konstrukci a měl by to být základ celé nové řady.

Vývoj nového modelu ovšem trval dlouhých 6 let. Prošel si tedy velmi trnitou cestou. První představení konceptu proběhlo v roce 2018, kdy byl odtajněn model Vision iNext. Do prodeje se ovšem dostal až koncem loňského roku. Vývoj tohoto elektro automobilu částečně souvisel také s vývojem sítě 5G. BMW iX je totiž prvním modelem s osmou generací systému iDrive a Operační systémem 8, který díky ní umožní provádět vysokorychlostní bezdrátové aktualizace.

Osazení modelu

Model iX je velmi bezproblémový co se týče dobíjení. Zvládne totiž nabíjecí výkon 200kW, to je vysoce nadprůměrná hodnota. Nejrozšířenější typ dobíjecí stanice je 50kW, tento automobil by tedy měl být schopen u této stanice se dobít zhruba za 93 minut. Ovšem pokud by byla k dispozici dobíjecí stanice se 150kW, zvládne to zhruba za polovinu času. Co se týče dojezdu, tak i tady je to docela optimistické. Elektro automobil zvládne dojet na jednu nádrž nějakých 500 kilometrů, což není vůbec zlé. Samozřejmě záleží na využívání všech technologií, které automobil nabízí. Stovku by měl pokořit za 4,6 sekundy, což je velmi dobré. Nejrychleji dokáže jet 200km/h, na elektro mobil slušný výkon. Dalším bonusem je fakt, že systém pohonu všech kol dokáže poskytnout vynikající trakci.

Zajímavostí je, že tento vůz umožňuje táhnout nebržděný přívěs o hmotnosti 2,5 tuny. To zní lákavě, ale na druhé straně musíme podotknout, že v otázce zavazadlového prostoru značně zaostává například za Audi e-tron. Oproti Tesle Model X postrádá i frunk. Vyklopit můžete jen logo, které odkrývá hrdlo nádobky pro kapalinu do ostřikovačů.

Kolik si musíme připravit, pokud bychom měli zájem o takovýto vůz?

Základní cena se pohybuje někde okolo 2,5 milionů Kč. Standardům se sice přibližuje, ale zdaleka nepatří mezi ty nejšpičkovější. Design sice také není příliš vyšperkovaný, minimálně můžeme říci, že působí jako sebevědomý vůz.

Source
emovio.czcompletecar.ie
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close