Mezinárodní strojírenský veletrh Brno začíná již toto pondělí

Po odmlce v roce 2020 se na brněnské výstaviště vrací Mezinárodní strojírenský veletrh. Veletrh se neuskuteční v plánovaném zářijovém termínu, ale byl odsunut až na listopad. Od pondělí 8. listopadu až do pátku 12. listopadu tedy bude možné navštívit expozice stovek vystavovatelů. Jedná se nejvýznamnější průmyslový veletrh v Evropě. Návštěvníky jsou především odborníci z různých průmyslových odvětví a představitelé vrcholného managementu podniků. Velká část návštěvníků ovlivňuje rozhodování o budoucích investicích, které jsou nyní v post-covidové době obzvlášť důležité pro ekonomický návrat firem do normálu. Probíhá zde navazování nových obchodních kontaktů, vznikají nové podněty a nápady. Po zkušenosti z minulého roku všechny firmy potvrzují, že online konference ani veletrhy osobní kontakt nenahradí. Mezi vystavovateli jsou zástupci všech klíčových odvětví strojírenství a elektrotechniky. Nosnými obory je tradičně tváření a obrábění.

Jako hlavní téma průmysl 4.0

Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jsou hlavními tématy letošního veletrhu. Digitální továrna si klade za cíl ukázat proměnu průmyslu a zároveň přispět k tomu, aby se Česká republika stala jakousi laboratoří Evropy. Místem, kde se nasazují a vyvíjejí nové efektivnější technologie. Partnerem tohoto projektu se stala společnost Siemens. V expozici digitální laboratoře mohou firmy prezentovat své studie a návrhy, která se budou týkat hlavně témat jako je robotika, datové systémy a umělá inteligence. Je zde i možnost sledovat dění z pohodlí svého domova, a to díky digitální stagy.

Nechybí ani doprovodný program v podobě mnoha odborných konferencí, seminářů nebo workshopů. Akce neuniká ani velké mediální pozornosti, každoročně se akredituje přes dvě stovky novinářů. Význam veletrhu podtrhuje i nemalá zahraniční účast. Zároveň se tu také současně s MSV koná veletrh Transport a Logistika, který se zaměřuje na řadu dopravních a průmyslových řešení. A poté ještě veletrh Envitech, který se zase zabývá cirkulární ekonomikou, tedy opětovným využívání materiálů.

Otevírací doba a vstupné

Brány veletrhu jsou otevřeny vždy ráno od 9 hodin. V pondělí se brány zavírají v 18 hodin, v úterý až čtvrtek v 17 hodin a v pátek v 16 hodin veletrh končí. Cena vstupenky zakoupené předem je 250,- Kč, při platbě na místě pak 300,- Kč.

Source
Unsplashbvv.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close