Auto, tři motory. Jak funguje tato snaha o nižší emise?

Velkým trendem dnešní doby je honba za co nejnižšími emisemi. Ovšem někdy tato snaha o dobré životní prostředí není úplně dobrým krokem. Některá vozidla od firmy Peugeot si to sami vyzkoušela.

Celá soustava funguje velmi dobře, auto se rozjíždí na elektřinu a při konstantní jízdě ho pohání jen zadní elektromotor. Ke kterému se podle potřeby mohou přidávat další dvě pohonné jednotky. Samozřejmostí je funkce sport, tu je ale lepší využívat jen výjimečně, protože zbytečně zvyšuje spotřebu. Na elektřinu je auto schopné jet až 135 kilometrů za hodinu, což na našich českých dálnicích bohatě postačí. Doporučuje se ale při jízdě na dálnicích využívat spíše spalovací motor a do města si nechat ten na elektřinu.

Celkové sladění motorů

Celkové sladění motorů, i přesto jak složité to je, funguje velmi dobře. Samozřejmě, že tento druh automobilu využijete nejlépe jen tehdy, pokud ho pravidelně nabíjíte a používáte elektrickou registrační značku. Bonusem u tohoto vozidla je i aplikace jménem MyPeugeot, která vám zajistí možnost na dálku upravit teplotu v autě či vyhřát sedačky před odjezdem. Další skvělá funkce je možnost dopředu si naplánovat body, na kterých si automobil dobijete.

ze speciální stanice trvá nabití z 0 na 100 zhruba 2 hodiny, z normální zásuvky je to dvojnásobek

Nejsilnější dobíjecí Peugeot, který má tyto 3 motory seženete nejlevnější za 1,2 milionů Kč. Není to málo, ale konkurenční vozy se pohybují okolo stejné částky. Provedení bez zadního elektromotoru vyjde o 120000 Kč levněji, v otázce dynamiky ale za čtyřkolkou velmi zaostává. Hybrid4 v terénu zvládne mnohem více než u běžných verzí se spalovacím motorem příplatkový systém Grip Control, který je v podstatě jen rozšířenou verzí stabilizačního systému.

Plug-in hybridní verzi poznáte podle odlišné masky, drobných označení na karoserii, neobvykle tiché jízdy, ale také jednoho zajímavého detailu. Vždy, když auto jede v elektrickém režimu, svítí modré světlo na krytu vnitřního zpětného zrcátka.

Source
emovio.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close