Toyota bude nutit majitele platit za nastartování jejich vozu

Toyota začne vybírat od řidičů poplatek za to, že mohou dálkově nastartovat svůj vůz. Podle zprávy serveru The Drive budou modely Toyota z roku 2018 a novější potřebovat předplatné, aby klíče podporovaly funkci dálkového startování.

Kupující mají při koupi nového vozu Toyota možnost vybrat si z řady služeb a jedna z nich nazvaná Remote Connect zahrnuje možnost dálkového startování vozu.

Délka zkušební verze závisí na zvoleném audio paketu

Zákazníkům je nabídnuta bezplatná zkušební verze, jejíž délka však závisí na audio balíčku, který je součástí vozidla. Ještě více matoucí je, že pouze některé modely Toyota podporují balíčky Audio Plus nebo Premium Audio, ke kterým je nabízena bezplatná zkušební verze. Jinými slovy, funkce dálkového spuštění klíčenky je vázána na audio paket, který je součástí vozu.

Zatímco vůz s paketem Audio Plus poskytuje řidiči luxus bezplatného dálkového startování pomocí klíčenky po dobu tří let, vůz zakoupený s paketem Premium Audio nabízí bezplatné dálkové startování po dobu 10 let. Poté budou muset řidiči za tuto službu zaplatit cenu 8 USD/měsíčně nebo 80 USD/ročně.

Ze stránky Remote Connect společnosti Toyota není zcela jasné, zda je součástí plánu i funkce dálkového startování. Píše se zde, že služba Remote Connect umožňuje řidičům používat ke startování jejich chytré hodinky, chytrá domácí zařízení nebo chytrý telefon, ale není zde žádná zmínka o použití pro dálkové startování.

Placené funkce jsou doménou prémiových automobilek

Takovéto placené funkce jsou obvykle omezeny na luxusní značky automobilů. V roce 2018 BMW nutilo řidiče platit roční předplatné za Apple Car Play, kromě 300 dolarů, které si účtuje za instalaci této funkce. Německá automobilka později od svého rozhodnutí po téměř dvou letech ustoupila.

BMW však stále umožňuje platit za „odemknutí“ nových funkcí v autě způsobem, který byl popsán jako mikrotransakce v autě. Podobný systém, nazvaný Functions On-Demand, má i plně elektrické Porsche Taycan, které umožňuje řidičům zakoupit si nové funkce jako je aktivní udržování v jízdním pruhu nebo dynamický světelný systém Plus.

Cadillac mezitím po skončení bezplatné zkušební verze účtuje uživatelům 25 USD/měsíc za režim hands-free jízdy Super Cruise, který byl mezitím v novějších Escaladech dočasně zrušen kvůli nedostatku čipů.

Source
The VergeUnsplash
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close