Zájem o unikátní mechatronické vložky z české firmy TOKOZ je i v zahraničí

Žďárská společnost TOKOZ představila novou verzi svého unikátního mechatronického systému ePRO 1.4., který kombinuje elektronickou správu přístupů spolu s extrémní mechanickou odolností. Jedná se o jediný český mechatronický systém, který nepotřebuje přívod elektrické energie. Nositelem energie je přímo klíč, který také obsahuje informace o přístupových právech. Novinkou je také možnost dálkové správy díky mobilní aplikaci, která byla vyvinuta ve spolupráci s VUT.

Důvodem k vývoji tohoto řešení se stala velká fluktuace zaměstnanců v logistice a výrobě, nedostatečné mechanické zabezpečení strategických i polních objektů, nedostupný zdroj elektrické energie a nástup nového typu zlodějů, kteří se zaměřují na překonávání elektronických zájmů.

Přenos dat do klíče

Systém ePRO funguje tak, že každý klíč má nastavený interval aktualizace. Po jeho uplynutí si klíč od serveru vyžádá aktualizované informace o přístupu, které mu server zašle. Data si server s klíčem vymění přes mobilní aplikaci, která je pouze přenáší a nikam neukládá. Tím se vylučuje riziko jejich úniku a zneužití k napadení systému hackery. Nastavení intervalu navíc šetří i výdrž baterie.

Nová verze ePRO si nadále uchovává i svou mechanickou odolnost. Je totiž postavena na patentovaném unikátním systému TOKOZ PRO, který nelze překonat tichými zlodějskými metodami, jako je tzv. vyhmatání planžetami či bumping. Nabízí tak ideální řešení i pro logistické firmy a všechny typy přepravy, ePRO totiž funguje i v extrémních klimatických podmínkách.

Zdroj: E-mailová komunikace s firmou TOKOZ

„Systém ePRO je ideálním řešením nejen pro strategické objekty, jako jsou úřady, nemocnice či vojenské budovy, ale i polní a odlehlé objekty nebo vozové parky logistických firem. Využije se všude tam, kde není možné provádět stavební úpravy nebo není jednoduše dostupný zdroj elektrické energie. Obrovskou devizou systému je i kompatibilita s dalšími typy zámků, které využívají cylindrickou vložku nebo půlvložku řady PRO. Neomezuje se tak jen na cylindrické vložky ve vstupních dveřích, ale nabízí i propojení s visacími zámky, závorami, speciálními zámky Vanlock určenými k zabezpečení dodávek a kamionů a dalšími uzamykacími systémy. Toto řešení je tak výrazně levnější než pořízení chytrých zadlabacích zámků.“

Ing. Martin Dočekal, produktový manažer mechatronických systémů TOKOZ

Vyhlídky do budoucna

TOKOZ neustále pracuje na dalším vývoji a posunu mechatroniky. Do budoucna plánuje kromě technologického vývoje i užší zaměření na specializované a atypické uzamykací systémy. To rozšíří možnost jejich použití u dalších produktů. Tento další posun v mechatronice pak otevře dveře k širšímu použití nejen ve SMART řešeních, v bezpečnosti staveb, institucí, vojenských objektů a přepravních vozidel či automobilů, ale i v systému zabezpečení přepravních kontejnerů, lodní či letecké přepravě.

Source
Tisková zpráva a fotografie poskytnuté firmou TOKOZ
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close