Chytrá 5G továrna jako „globální maják“. Je efektivnější a ekologicky výrazně úspornější

Chytrá továrna společnosti Ericsson v texaském Lewisville se dočkala významného ocenění. Světové ekonomické fórum ji prohlásilo za globálního lídra čtvrté průmyslové revoluce. Chytrá 5G továrna ve Spojených státech amerických je jako ”globální maják[1]”  symbolem využívání moderních technologií, které má pozitivní dopady na výkon zaměstnanců.

Továrna v Lewisville je prvním podnikem společnosti Ericsson, jenž získal prestižní ocenění od Světového ekonomického fóra. Od zahájení provozu na začátku loňského roku došlo za necelých 12 měsíců k 25 případům praktického využití technologií Průmyslu 4.0 ve výrobě. Ve srovnání s podobným provozem bez automatizace výroby a využití Průmyslu 4.0 zaznamenala automatizovaná továrna 5G v USA s připojenými roboty o 120 procent lepší výkon na zaměstnance a snížení manuální manipulace s materiálem o 65 procent.

Ekologická ojedinělost budovy

Chytrá 5G továrna v USA je také synonymem ekologického provozu. Její provoz výrazně snižuje spotřebu energie, v porovnání s podobnými budovami až o 75 procent spotřebu vody, její provoz ze 100% zajišťuje elektřina z obnovitelných zdrojů. Společnost Ericsson dbá na dodržování certifikací LEED Gold a LEED Zero[2] pro inteligentní továrnu, čímž garantuje její ekologickou ojedinělost.

Provozování plně automatizovaných továren s využitím nejnovějších technologií je součástí naší strategie pro odolnější a udržitelnější globální dodavatelský řetězec. Ukazuje to náš závazek pokračovat v práci v blízkosti našich zákazníků, také nám to umožňuje snižovat emise. Toto ocenění Světového ekonomického fóra zdůrazňuje transformační dopad technologie 5G obecně – a zejména na naše továrny – ve prospěch podnikání a společnosti,“ říká výkonný viceprezident a vedoucí sítí společnosti Ericsson Fredrik Jejdling.

Žijeme v době bezkonkurenční průmyslové transformace. Budoucnost patří společnostem, které jsou ochotny akceptovat nové příležitosti. Dnešní narušení rozvoje vlivem pandemie je silnou výzvou k opětovnému nastavení růstu. Podobné továrny osvětlují budoucnost výroby a budoucnost průmyslu,“ podotýká Francisco Betti ze Světového ekonomického fóra.

Společnost Ericsson investovala do nové generace továren, aby vytvořila přizpůsobený, udržitelný a propojený dodavatelský řetězec po celém světě. V USA společnost Ericsson investovala více než 100 milionů USD do první chytré 5G továrny. Její provoz slouží především zákazníkům společnosti Ericsson v Severní Americe.

Ericsson také zavedla inteligentní výrobu nové generace prostřednictvím modulárního a flexibilního nastavení produkce v továrnách v Estonsku, Číně a Brazílii.

Ericsson podporuje plány stanovené Pařížskou dohodou. K dosažení cílů dohodou stanovených by měl svět snížit globální emise do roku 2030 na polovinu a dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2050. Digitální technologie, jako jsou 5G a IoT, nasazené v celé řadě průmyslových odvětví, mohou pomoci snížit globální emise uhlíku až o 15 procent do roku 2030.


[1] Majáky, které vyzařují silné světlo, které proniká mlhou a tmou, jsou klíčem k námořní navigaci. Světové ekonomické fórum identifikuje nejvýkonnější továrny a zkoumá poznatky z těchto „majáků“ – nejpokročilejších továren na světě, které implementují technologie Průmyslu 4.0.

[2] LEED, Leadership in Energy and Environmental Design, je nejpoužívanějším systémem hodnocení zelených budov na světě.

Zdroj: TZ Ericsson
Foto: Materiály tiskové zprávy

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close