Virgin Galactic vyšle do vesmíru prvního výherce loterie

Společnost Virgin Galactic ve středu oznámila prvního výherce loterie, který bude mít možnost se podívat do vesmíru. Výherkyně, Keisha S., je zdravotní trenérka. Pochází z nenápadného karibského státu, složeného z ostrovů, Antiguy a Barbudy. Bude tak první osobou z Karibiku, která navštíví vesmír. S sebou na palubu vesmírné lodi chce vzít jako hosta svou dceru, která studuje astrofyziku.

„Vždycky jsem milovala létání a fascinoval mě vesmír,“ uvedla Keisha v tiskové zprávě. „Tohle je pro mě opravdu splněný sen.“

Keisha kromě letenky do vesmíru vyhrála také prohlídku kosmodromu Spaceport America v Novém Mexiku.

Soutěž byla uspořádána ve spolupráci se společností Omaze a neziskovou organizací Space for Humanity, která usiluje o inkluzivní budoucnost ve vesmíru.

Vesmírná loterie

Společnost Virgin Galactic oznámila plán vylosovat dvě místa na své kosmické lodi v červenci po úspěšném startu a návratu mise Unity 22, která vyslala do vesmíru zakladatele Virgin Galactic Richarda Bransona. Podle společnosti Virgin Galactic přispělo do loterie více než sto tisíc lidí, kteří za osm týdnů od jejího zahájení v červenci vybrali předpokládaných 1,7 milionu dolarů. Výtěžek půjde ve prospěch organizace Space for Humanity a jejího programu Citizen Astronaut.

Citizen Astronaut

„Hledáme iniciátory změn ze všech oblastí života: ty, kteří mohou sdílet světonázor založený na přehledu široko daleko a vytvořit tak vlnový efekt. Jde nám o globální změnu paradigmatu a hledáme partnery, kteří ji uskuteční.“

Do programu se může přihlásit každý, kdo splňuje dané podmínky. Hledají se lidé, kteří jsou silně a jasně oddáni poslání organizace Space for Humanity, prokázali vůdčí schopnosti, mají jedinečné osobní příběhy a vášně.

Požadavky na kandidáty

  • 18 let
  • Profesionální znalost anglického jazyka
  • Vášeň pro lidstvo a touha pozitivně ovlivnit svět
  • Působení ve vedoucí funkci v komunitě
  • Jasné porozumění a závazek vůči poslání organizace
  • Prokázané vůdčí schopnosti a efektivní komunikace
  • Efektivní a přesvědčivý komunikátor
  • Samostatně motivovaný řešitel problémů
  • Autentický, otevřený a empatický

Nová éra letů do Vesmíru

V roce 2021 začala nová éra soukromých a civilních vesmírných misí. První várka civilistů se vyznačovala extrémním bohatstvím, včetně zakladatele Amazonu – Jeffa Bezose a Richarda Bransona z Virgin Galactic. Mnoho dalších soukromých osob utrácí statisíce až miliony dolarů, aby si rezervovaly místo na budoucím letu.

Společnosti a bohatí vesmírní turisté se však také snaží vzít s sebou ty, kteří si sami nemohou cestu dovolit. V září se vesmírného letu Inspiration4 společnosti SpaceX zúčastnil miliardář Jared Isaacman a tři další lidé, pro které Issacman koupil letenky.

Source
Citizen Astronaut ProgrammeThe VergeObrázky: Virgin Galactic
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close