Tondach přidal do nabídky nenápadné solární panely

S rostoucími cenami energie se zvyšuje poptávka po vlastních zdrojích. Nejjednodušším řešením jsou fotovoltaické panely, proto firmy hledají řešení, jak je co nejvíce zatraktivnit. Společnost Wienerberger, která má pod sebou značku Tondach přišla s unikátním řešením, ve kterém je fotovoltaický systém zasazený mezi střešními taškami. Domnívá se, že kvůli zvýšené poptávce a většině panelů dovážených z Číny, brzy hrozí jejich nedostatek. Z tohoto důvodu chtějí výrobu soustředit v Nizozemsku.

Na rozdíl od dobře známých panelů, jejich instalace nevyžaduje zásah do konstrukce střechy, do které se držáky nad-střešních panelů musely zasazovat. Jedná se o hlavní výhodu tohoto produktu, navíc vypadá nenápadněji a vkusněji. Důvodem, proč se Tondach do této novinky pustila, je příslib podpory obnovitelné energie ze strany vlády, která ji považuje za ideální zdroj v našich podmínkách.

Fotovoltaiky se těší podpoře od státu

Stát vypsal hned několik programů, které se zaměřují na podporu fotovoltaiky. Tentokrát příspěvek nejde na pozemky osázené panely, ale přímo domácnostem. Program nabízí i ministerstvo průmyslu, které se rozhodlo podporovat panely na podnikových budovách. Dohromady na podporu fotovoltaiky míří miliardy korun.

Dalším aspektem jsou nová pravidla Evropské Unie, která začala platit na začátku letošního roku. Nové budovy budou muset splňovat přísnější kritéria na energetickou náročnost. Všechny nově postavené rodinné, bytové i kancelářské budovy musí nyní dosáhnout téměř nulové spotřeby energie. Její čerpání z obnovitelných zdrojů nabývá na důležitosti, protože kvalitní tepelná izolace a okna s trojsklem už přestávají stačit.

Zájem o fotovoltaiky v domácnostech roste

Společnost ČEZ za minulý rok nainstalovala více než patnáct set střešních fotovoltaických elektráren. Dohromady jich podle Solární asociace přibylo přes devět tisíc. Solární panely jsou pro domácnosti sázkou na jistotu, v budoucnu má totiž dojít k ještě většímu zpřísnění podmínek a ceny energií jsou nyní nevyzpytatelné. Do roku 2030 Evropská komise chce, aby domy neprodukovaly žádné emise, u těch nejhorších by se energetická efektivita měla do tohoto roku o stupeň zlepšit.

Source
Czech CrunchUnsplash,Jeremy Bezanger
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close