Tesla odložila výrobu vozu, který má milion rezervací.

Vůz jménem Pick-up Cybertruck od společnosti Tesla se zřejmě bude opět tiše odkládat. Už několikrát k tomuto kroku došlo. A tento rok se minulost bude opakovat.

Když v listopadu 2019 Elon Musk představoval nový model společnosti Tesla, pick-up Cybertruck, doprovodná show skončila veřejnou ostudou. Vedoucí návrhářů Franz von Holzhausen hodil do dvou bočních skel kovovou kouli, která navzdory předpokladům obě okna viditelně poškodila. Spekulovalo se, že rozbití údajně nerozbitných skel bylo záměrné a mělo přitáhnout pozornost médií. Fotografie novinky s rozbitými okny totiž opravdu doslova oblétly svět. Co za tím opravdu bylo není veřejné, avšak celý tento akt byl velmi zvláštní.

Předběžnou rezervaci za 100 dolarů na nový vůz si během čtrnácti dní po jeho představení udělalo více než čtvrt milionu zájemců. V listopadu 2021 už celkový počet rezervací na tento vůz podle serveru Electrek dosáhnul neuvěřitelných téměř 1,3 milionu. Je o tento druh vozidla tedy velký zájem, ale firmu Tesla to zřejmě moc nezajímá, protože opakovaně ruší jeho výrobu.

Pro firmu velký počet rezervací představuje skvělou zprávu. Podstatně horší je, že produkce se stále a jen odkládá. Firma v roce 2020 oznámila, že nový vůz se bude vyrábět v texaském Austinu a továrna se začíná připravovat. Výroba měla začít na sklonku roku 2021 výrobou části představených modelů s plným náběhem někdy v roce 2022.

Na kolik peněz tato novinka vyjde ?

Toto je velmi důležitá otázka. Model s pohonem zadních kol tedy vyjde na nějakých 39 900 amerických dolarů, kdežto model s pohonem všech kol začíná někde na 49 900 amerických dolarech.

Kdy se tedy automobilu dočkáme

Elon Musk nejprve v září potvrdil, že výroba začne určitě až v roce 2022. A ve větším počtu by se k zákazníkům měl vůz dostat až v roce 2023 . Firma zároveň přepsala svou webovou prezentaci, aby ta posun výroby odrážela. Dalo se to celkem očekávat, rok 2021 byl pro všechny automobilky náročný a pnutí ve všech možných segmentech logistického řetězce veliké.

Source
emovio.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close