Amazon zakázal prodej několika stovkám čínských firem

Zákazníci Amazonu si mohli všimnout, že v posledních měsících mizí z nabídky někteří dodavatelé. Nejedná se o pouhou shodu náhod. Amazon započal poměrně tvrdou kampaň proti podvodným čínským firmám.

V současnosti se jedná o 600 značek, jejiž zastupitelé vědomě porušovali pravidla systému hodnocení produktů a vytvářeli falešné pozitivní recenze. Amazon o svém kroku poprvé promluvil v rozhovoru se Cindy Tai v čínské státní televizi China Central Televison.

Vyřazování čínských značek z nabídky Amazonu začalo již před šesti měsíci. Většího zájmu se dočkalo až ve chvíli, kdy byly odstraněny Aukey a Mpow. Obě společnosti nabízely zákazníkům odměny za napsání kladné recenze k jejich produktům. Ze stejných důvodů došlo k vyřazení i RAVPower, Vava a dalších poměrně známých firem.

Již teď je patrné, že se postižené firmy budou snažit zákaz obejít. Aukey např. nabízí své produkty pod značkou Key Series. I přesto můžeme říct, že prostředí Amazonu se tímto krokem značně změnilo. Zákaz prodeje se navíc týká firem, které byly na nabídce na Amazonu závislé, tudíž lze očekávat další pokusy o obejítí pravidel.

Zdroj: Engadet, The Verge
Foto: Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close