Tablet s papírovým displejem? Ano i to je možné…

Společnost TCL uvedla na český trh unikátní tablet TCL NXTPAPER 10s Wi-Fi, který se od běžných tabletů liší speciální technologií použitého displeje. Lze na něj psát stejným způsobem jako na papír či z něj číst stejně jako z knihy.

Spojuje v sobě výhody elektronické čtečky a moderního tabletu s Androidem. Je vybaven 10,1″ Full HD displejem. Displej je matný a vyznačuje se nejvyšší možnou úrovní ochrany očí před škodlivým modrým světlem, garantovanou TÜV certifikací.

Co se výkonu týče, tak zde můžeme najít osmijádrový procesor v kombinaci se 4 GB operační paměti. A data lze ukládat do interního 64GB úložiště. Baterie vydrží na jedno nabití dokonce až několik dní. Má kapacitu 8000 mAh. Samozřejmostí je také pero, kterým na tablet lze psát. Novinka se v Česku prodává v barevných provedeních Ethereal Sky a Dark Gray za 6390 Kč včetně DPH.

V čem spočívá jeho unikátnost?

Tablet byl představen na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2022 v Las Vegas, kde získal ocenění Eye Protection Innovation Award of The Year. Unikátnost produktu spočívá ve vzhledu displeje, který připomíná klasický papír. Využívá celkem 10 vrstev ochrany tak, aby zachoval přirozenost barev. Zároveň eliminuje vyzařování škodlivého modrého světla o více než 50 %, což potvrzuje i TÜV certifikace. Předností zobrazovače je i skvělá viditelnost z ostrých úhlů díky antireflexní úpravě.

Jeho displej s deseti vrstvami rozptylu zachovává přirozené barvy bez žloutnutí, přičemž ve srovnání s tradičními LCD obrazovkami snižuje úroveň modrého světla o více než 50 %, a přitom věrně zachovává barvy. Displej využívá antireflexní úpravu, díky čemuž se nijak neleskne a přináší proto výhodu pohodlného prohlížení z jakéhokoli úhlu i na přímém světle. Tato inovace je skvělá nejen při psaní dokumentů nebo čtení, ale i při pozorování filmů.

Displej nám nabízí hned tři různé režimy zobrazení – čtecí režim, režim pro komfort očí a tmavý režim. Tablet dokáže monitorovat čas strávený u obrazovky i okolní osvětlení. Novinka je vhodná i pro děti. Mimo ochranu zraku obsahuje i speciální platformu TCL Kids zahrnující kolem 5000 aplikací pro výuku a zábavu dětí.

Source
TEXT: TECHNICKÝ TÝDENÍKFOTO: istockphoto, Ridofranz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close