Nový iPhone 13 a jeho klady a zápory

Už uplynula nějaká doba od představení nového modelu iPhone 13. Je tedy vhodná chvíle se podívat na jeho kladné a záporné stránky.

Super výkon

Nový model je osazen supervýkonným čipsetem A15 Bionic. Dá se považovat za nejvýkonnější mobilní procesor na dosavadním trhu. Zvládá dělat všechny úkony mnohem rychleji a hlavně plynuleji. S tím souvisí otázka ohledně baterie. Nemusíte se ničeho bát, protože výdrž se prodlouží o cca hodinku a půl. Na co si musíme ovšem zvyknout je už tradiční vybíjení při nižších teplotách.

Fotoaparát

Jako první zde máme novinku pro uživatele modelů Pro. Místo dosavadního 2,5x zoomu se zde dočkáme 3x zoomu. Nejedná se sice o velký rozdíl, ale i přesto stojí za zmínku. Další novinkou jsou větší snímače, což by mělo zajistit více „nasbíraného“ světla. Tvůrci se nejspíše chtějí více přibližovat kvalitě kapesního fotoaparátu. Dále model přichází s novým cinematic režimem. Ten má za úkol pořizovat skvělé videozáznamy. Cinematic Mode dokáže automaticky přeostřit z pozadí do popředí a naopak. Pokud uživatel nestihne tuto funkci využít už při pořizování snímku, nevadí. Nový model to dokáže dodatečně provést v aplikaci iMovie i prostřednictvím Photos. V neposlední řadě autoři vylepšili i stabilizaci obrazu, nyní je dostupná pro všechny modely. Toto vede především k lepší kvalitě domácích videí. Lepší světelnost optiky je také samozřejmostí nového modelu. Zlepšila se na hodnoty f/1.5 a f/1.8 u základních dvou čoček.

Paměť

Značka Apple přichází společně s touto novinkou i s neuvěřitelným posunem ohledně paměti, z dosavadních 51GB na neuvěřitelnou hodnotu 1T. Tato záležitost se týká pouze modelů PRO a PRO MAX. Cena 50 tisíc korun už nezní tak příjemná, jako všechny nové vychytávky, které model nabízí. Na druhé straně nejlevnější model, Iphone 13 mini, který není také k zahození, se pohybuje okolo 20 tisíc.

Novinkou je také podpora 5G, kterou ocení snad každý uživatel.

Pokud jste věrným fanouškem této kalifornské značky, nemůžete si tento model nechat ujít. Převažují spíše klady, značka Apple je prostě spolehlivá!

Source
Modrý blok O2tecnodia.com
Tags

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close