Microsoft Teams se zapojil do meta-vesmírného závodu

Jen několik dní po tom, co se Facebook přejmenoval na Meta, se do závodu o vybudování meta-vesmíru zapojuje i Microsoft. Cílem je vybudovat virtuální prostor pro spotřebitele i firmy. Po situaci s pandemií, kdy si mnoho firem dobrovolně i nedobrovolně zvykla na práci z domova, by mohlo jít o ideální čas pro takovéto inovace.

“Zasáhla nás únava ve virtuálním světě.” vysvětluje Nicole Herskowitz, generální manažerka MS.

„Po maximálně 30 nebo 40 minutách na schůzce bylo velmi těžké zůstat zaujatý a soustředěný.“

Microsoft Mesh

Microsoft Mesh začne ožívat v první polovině roku 2022 a nabídne hybridně fungujícím pracovníkům atraktivnější a interaktivnější prostředí pro schůzky. Jednu z takových snah již Microsoft představil jako Together, kde je možné zobrazit tváře jednotlivých účastníků sedících v zasedací místnosti.

3D avataři budou sloužit jako nahrazení web kamery. Uživatel si je bude mít možnost naprogramovat dle sebe sama a budou ho reprezentovat na 2D i 3D schůzkách. Microsoft také dokáže využít umělou inteligenci k poslechu hlasu nebo v 3D variantě budou moci avataři zvedat ruce či se kolem nich objeví animace emotikonů.

Vizí Microsoftu je možnost virtuálních prostor v Teams, kde se uživatelé budou moct propojit, socializovat hrami nebo spolupracovat na projektech v ostatních aplikacích od MS. Toto prostředí bude samozřejmě nejlépe fungovat s náhlavní soupravou VR nebo AR. Společnost tak navazuje na osobní zkušenosti během pandemie, kde lidem nejvíce scházel oční kontakt a reakce.

Zjednodušení práce také čeká na nadnárodní firmy, kterým bude díky podpoře přepisů a překladů alespoň částečně eliminována jazyková bariéra.

Bitva o meta-vesmír

Po takovém oznámení se zdá, že Microsoft a Meta spolu budou soupeřit o budoucnost v meta-vesmíru, zejména o budoucnost práce. Microsoft se meta-vesmíru přibližuje již dlouho díky HoloLens či akvizici AltspaceVR.

Meta má miliardy uživatelů napříč Facebookem a Instagramem, MS Teams miliony každodenních uživatelů a možnost integrace s programy Office. S jistotou lze říct, že souboj mezi těmito velikány bude zajímavé sledovat.

Source
The VergeUnsplash
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close