Lincoln bude od roku 2030 vyrábět pouze elektrické automobily

Již několikrát jsme psali o záměrech řady automobilek produkovat pouze elektricky poháněné vozy do roku 2030. Proto není nijak překvapivé, že se k podobným krokům uchylují i americké společnosti, jejichž vozy po dlouhou dobu představovaly pouze obrovské „žrouty“ fosilního paliva. Poslední značkou, která úplnou elektrifikaci svých vozů oznámila je Lincoln.

Podle prohlášení představitelů automobilky bude v roce 2025 polovina její produkce zcela elektrická. V roce 2030 se můžeme těšit na kompletní elektrickou nabídku. Lincoln tak následuje kroky své sesterské společnosti Ford, která investovala do výroby elektroautomobilů přes 30 miliard dolarů. Ford se tím snaží dohnat své konkurenty, jako je Tesla či GM.

Nové autonomní řízení a software

Zástupci Lincolnu rovněž potvrdili, že jejich plán spadá pod iniciativu Ford Plus. Ta by měla přinést univerzální elektrické platformy, které budou aplikovány na několik typů vozidel. Informace jsou součástí rozsáhlého oznámení společnosti, ve kterém se rovněž můžeme dozvědět novinky o dalších technologických vylepšeních.

Vedle tranzice na elektrický pohon Lincoln pracuje na několika zásadních upgradech. Obsahují např. Lincoln Intelligence System, který umožní dodávat aktualizovaný software pro baterie, výkon a výpočetní techniku uvnitř vozu. Stávající systémy budou dostávat další aktualizace přes tzv. Lincoln Enhance Platform. Společnost svým automobilům navíc brzy dodá autonomní řízení ActiveGlide, které bude prozatím fungovat pouze na ohraničených silnicích v USA a Kanadě.

Zdroj: Engadget; Lincoln
Foto: cottonbro, Pexels

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close