Harley-Davidson nabídne své retro elektrokolo již v tomto roce

Harley-Davidson před časem představil serii elektrokol, které se chystá svým zákazníkům nabídnout v následujících letech. Převážně se jedná o městská designová kola. Bylo proto poměrně překvapivé, když se v nabídce neobjevil již předem oznámený „vintage“ model. Avšak zdá se, že se fanoušci nemusí bát a svého historického elektrokola se dočkají.

Typ MOSH/TRIBUTE, který je velmi podobný původnímu návrhu, se bude prodávat již v prosinci tohoto roku. Při předobjednání se cena vyšplhá na 130 000 korun. Za to dostane zákazník městský model MOSH/CTY, který bude na silnici vyčnívat krásnými bílými plášti Schwalbe Super Moto-X a koženými madly a sedadlem.

Jízdní vlastnosti zůstanou stejné jako u konvenčního modelu. K dispozici bude zabudované osvícení, hydraulické brzdy a karbonový řetěz. Stejný bude i odnímatelný akumulátor o kapacitě 529Wh, který vydrží cyklistovi pomáhat až 160 km.

To, že se jedná o líbůstku, kterou ocení především skalní fanoušci značky nenaznačuje pouze cena. Firma se chystá vytvořit pouze 650 exemplářů, které budou rozděleny mezi USA a Evropu. Společnost zároveň potvrdila, že v budoucnu bude pokračovat s dalšími limitovanými edicemi.

Fotografie elektrokola: https://www.serial1.com/product/mosh-tribute/

Zdroj: Engadget
Foto: Austin Neill, Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close