E.ON přichází s jeho první ultra rychlou dobíjecí stanicí

Společnost E.ON otevřela u Lovosic svůj první dobíjecí hub v Česku. V následujících letech by chtěla s touto inovací pokračovat. Mezi jejich hlavní cíle patří rozšíření sítě E.ON Drive o dalších 5000 dobíjecích bodů v Evropě. Zaměřit se chce především na ultrarychlé a pohodlné dobíjení vozů. Důležitá ale bude také nabídka domácího a firemního dobíjení, jak ukazuje pilotní projekt spolupráce se značkou KIA.

„Pro E.ON je podpora elektromobility jedním z klíčových témat v celé Evropě. Od roku 2011, kdy jsme na brněnském letišti otevřeli první veřejnou dobíjecí stanici v Česku, jsme ušli velký kus cesty. A ten největší v posledních letech. Ještě v roce 2017 měla naše síť patnáct stanic. Aktuálně už mohou řidiči využít 150 stanic a v tomto ohledu patříme k čelným společnostem, které se na výstavbě veřejné dobíjecí infrastruktury podílejí.

Na konci tohoto roku plánujeme mít v naší síti v České republice na 300 veřejných dobíjecích stanic a jen v letošním roce budeme do veřejné infrastruktury investovat zhruba 80 milionů korun. Hub v Sulejovicích, který je prvním z dvanáctky celkově plánovaných, by měl být do budoucna standardem pro naše zákazníky. Stejně jako možnost zaplatit u všech stojanů E.ON Drive v Evropě jednou kartou. Už jsme ve finální fázi implementace a brzy tuhle možnost našim zákazníkům nabídneme,“ popisuje nejbližší plány Claudia Viohl.

E.ON otevírá svůj první ultrarychlý dobíjecí hub v Česku | Technický týdeník (technickytydenik.cz)
ilustrační obrázek

Dobíjecí stanice v praxi

Právě zmiňovaný hub je v Česku už druhý. Jeho výstavba trvala zhruba rok a stála zhruba 20 miliónů korun. Nejdříve vznikla CNG plnicí stanice, kterou posléze doplnily tři ultrarychlé dobíjecí stanice. Jedna stanice je od společnosti ABB a disponuje výkonem 175kW. Jedná se o modulární architekturu, kdy se dá velmi jednoduchým zásahem výkon navýšit až na 350 kW. Další dvě dobíječky jsou od společnosti Alpitronic a mají výkon 150 kW a dva DC dobíjecí body.

Dobíjecí stanice nabídne uživatelům řadu doplňkových služeb. Registrovaní zákazníci v systému E.ON Drive budou moci doplnit vodu do ostřikovačů nebo zdarma použít vysavač, a využít tak dobu, po kterou budou dobíjet.

Source
TEXT: Technický TýdeníkFOTO1: istock, baonaFOTO, ÚVODNÍ: istock, SimonSkafar
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close