Chytré brýle OPPO Air Glass překvapují

Chytré brýle, i v dnešní moderní době plné technologii je jejich využití velmi malé. A firem, které takové brýle vyrábí, ještě méně. Svou novinku a vůbec první chytré brýle představila čínská značka OPPO. Nesou název Air Glass a vypadají velmi působivě. Navíc si nezadají s konkurencí od Google.

Téměř nerozeznatelné od normálních brýlí

Design brýlí je velmi elegantní a ladný. Díky minimalistické konstrukci a váze pouhých 30 gramů je lze nosit jako normální brýle. Navíc jde o jedny z nejlehčích zařízení s monoklovým vlnovodem vůbec. Ten se společně s difrakčním displejem podílí na dokonalém obrazu. Pro ovládání je po straně brýlí je pouze minimalistický dotykový panel, který připomíná brk pera. Tvar monokulárních vlnovodných čoček je též vyveden v lehce netradičním pojetí, místo tradičních tvarů jsou inspirovány křídly cikád. Čočky jsou zasazeny v lehkém rámečku, kde jsou umístěny všechny důležité součásti, včetně platformy Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Navíc je rámeček zhotoven CNC technologií, což brýlím propůjčuje speciální design.

Ideální obraz za každých podmínek

V kategorii zařízení pro asistovanou realitu jde o přelomovou technologii. Firma OPPO osadila brýle vlastním mikro projektorem, který má objem pouze 0,5 centimetru krychlového a ve svém oboru jde o špičku. Dále disponuje pokročilou Micro LED s jasem až 3 milióny nitů. O precizní stabilitu a rozptyl světla se stará skleněný modul čočky.

Speciální optický difrakční vlnovod nabízí dva režimy zobrazení, buď 16 nebo 256 úrovňové stupně šedi. Díky tomu brýle poskytují dobrý obraz za všech světelných podmínek. O ochranu a lepší průhlednost se starají dvě vrstvy safírového skla.

Brýle nabízí čtyři způsoby ovládání. Jde o dotyk, hlas, pohyby rukou a pohyby hlavy. Gesty rukou může uživatel například listovat v menu. Kývnutím hlavy zase lze otevírat oznámení. Brýle nabízejí několik aplikací jak přímo od výrobce, tak od externích vývojářů.

Brýle se snaží cílit na co největší spektrum uživatelů, včetně těch s refrakčními vadami. Designově by mělo být zařízení nabízeno ve dvou barvách, stříbrné a černé. V pevninské Číně by měly přijít na trh začátkem příštího roku.

Source
letemsvetemapplem.eu
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close