Expozice Volkswagen patřila na e-Salonu k největším, představil se i ID.LIFE

Volkswagen pro svou řadu elektrických vozidel zvolil označení ID. Představuje zkratku inteligentní design, který bezpochyby tyto vozy nabízí. V dnešní době je možné si do své garáže koupit modely ID.3 a ID.4, které je dostupné i ve verzi GTX s pohonem všech kol.

Na pražském e-Salonu expozice Volkswagenu patřila k největším a návštěvníci měli možnost si modely ID prohlédnout z blízka. Bylo možné se také seznámit s konceptem městského elektrického auta Volkswagen ID.LIFE.

ID.LIFE

Nejzajímavějšími na této řadě ale v každém případě jsou koncepty, které snad budou brzy jezdit po našich silnicích. Jeden z nich byl vystaven na pražském veletrhu elektromobility. Jedná se o model ID.LIFE, který by měl začít jezdit od roku 2025. Jedná se o elektrický crossover, který bude ideální volbou do města.

Design je jak už je u nových modelů od Volkswagen futuristický a zároveň velice jednoduchý.

ID.LIFE v Praze
Foto: Pavla Pölzerová

Elektrické koncepty Volkswagen

ID.LIFE není jediný nový elektromobil, který chce Volkswagen v blízké době představit. Velmi očekávanou novinkou je také ID.BUZZ, který je navržen na základě legendárního Volkswagen Bulli. Toto označení kdysi vzniklo spojením slov autobus (Bus) a dodávkový vůz (Lieferwagen).

Ve své době se VW Bulli těšil vysoké oblibě a i nyní si nachází mnoho příznivců a vozy na ceně stoupají. Jedná se o ideálního partnera na cesty kamkoliv díky velkému prostoru a možnosti spaní v autě. Elektrická verze této klasiky se určitě neztratí a stane se součástí vozového parku mnoha cestovatelů i nadšenců.

V brzké době se můžeme těšit také na dvojici limuzín vyšší střední třídy ID.Vizzion a ID. Space Vizzion. Jak je již možné odhadnout z názvu, model Space bude nabízet nadstandardní množství prostoru.

Volkswagen jde cestou elektromobility mílovými kroky. Začínal s malým e-Up! a dobře známým Golfem v elektrické verzi. Nyní nabízí tři elektrické modely a další čtyři v blízké budoucnosti chystá.

Source
Volswagen ID.Fotografie: Pavla Pölzerová
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close