Detroit bude nabíjet elektromobily za jízdy

V americkém městě Detroit bude možné otestovat nabíjecí silnici v délce jednoho kilometru. Jde o bezdrátové nabíjení, které bude prozatím jen zkušebním projektem. Ale pokud by se osvědčil, je dost možné, že půjde o zlomový nápad. Celou tuto nabíjecí technologie bude Detroitu dodávat izraelský start-up Electreon. Vedení města doufá, že tento projekt odstraní obavy obyvatelů z toho, že nedojedou do cíle nebo obavy z nedostatku dobíjecích stanic.

„Vzhledem k tomu, že naším cílem je být na čele rozvoje mobility a elektrifikace. Také podporovat výrobu elektrických vozidel a snížit spotřebitelské náklady. Je tento bezdrátový systém silničního nabíjení dalším kouskem do skládačky udržitelnosti,“ řekla guvernérka státu Michigan Gretchen Whitmerová.

Detroit staví nabíjecí silnici. Elektromobily bude nabíjet za jízdy – emovio.cz

Silnice o které je řeč, se bude nacházet ve speciální oblast mobilních inovací, Michigan Central. Na celém vybudování tohoto projektu se budou podílet firmy jako jako Ford, Next Energy, DTE, Jacobs Engineering Group a město Detroit.

Fungování silnice v reálném světle…

Základem budou  měděné cívky zabudované do silnice a připojené k elektrické síti, které by měly vozidla vybavená speciálními „přijímači“ na svých podvozcích za jízdy průběžně nabíjet.

„Těší nás, že můžeme vnést naše znalosti a dovednosti v bezdrátovém nabíjení různých elektrických flotil – od osobních automobilů až po autobusy a těžká nákladní vozidla – do tohoto inovativního projektu,“ řekl Stefan Tongur, viceprezident společnosti Electreon. Dále dodává: „S našimi partnery v Detroitu nás čeká důležitá práce na vývoji škálovatelného, bez zásuvkového nabíjení, které je budoucností městské infrastruktury elektromobilů.“

Detroit staví nabíjecí silnici. Elektromobily bude nabíjet za jízdy – emovio.cz

Město Detroit přislíbilo 1,9 milionu USD, přičemž ostatní finance půjdou z kasy Electreonu.

„Město Detroit a jeho Úřad pro inovace mobility jsou potěšeni. Hlavně tím, že mohou být součástí tohoto prvního nasazení svého druhu v USA,“ řekl Tim Slusser, ředitel tohoto úřadu. Poté dodal: „Těšíme se, že tato infrastruktura bezdrátového nabíjení přiláká do Detroitu další společnosti. Které se zabývají mobilními technologiemi, aby také zavedly své inovace.“

Vypadá to na další úspěšný vývoj elektromobility a nám nezbývá nic jiného než doufat, že se časem dostane i do evropských zemí.

Source
FOTO: emovio.czTEXT: emovio.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close