Byla představena nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Před pár dny byl představen nový model elektro automobilu od firmy Škoda. Konkrétně se tedy jedná o ENYAQ COUPÉ RS iV.

V minulosti jsme se setkali s úspěšnou novinkou ŠKODA ENYAQ iV. Model dostal velkou chválu a tak se vývojáři rozhodli udělat k tomuto modelu ještě elegantní kupé. V součásti nabídky je také možnost si vybrat sportovnější verzi automobilu. Vývojářům se podařilo spojit emocionální stránku s tou funkční. Zároveň jde o první čistě elektrickou verzi modelu RS od této firmy.

Exteriér

Co se týče exteriéru je tento nový model velmi výstřední. Škoda přichází s velmi atraktivní zelenou barvou. V přední části vozu můžeme najít osvětlenou přední masku Crystal Face nebo Matrix-LED hlavní světlomety. Vůz charakterizuje specifický sportovní přední nárazník, boční prahy lakované v barvě karoserie. Můžeme se zde dočkat i největší panoramatické střechy napříč všemi modely ŠKODA.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Interiér

Stejně jako u modelu ENYAQ iV nahrazují designy interiéru vozu ENYAQ COUPÉ iV s novou, přehledně zpracovanou nabídkovou strukturou klasické výbavové stupně. Jednotlivé interiéry, jejichž styl, barvy a materiály, včetně trvale udržitelných, jsou spolu dokonale sladěné, se inspirují světy moderního bydlení.

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV (skoda-auto.cz)

Dočkáme se zde například s moderním infotainmentem. Nová verze softwaru ME 3 přináší vylepšení zobrazovacích polí infotainment systému a head-up displeje a také vylepšení v oblasti správy baterie. Součástí standardní výbavy je aktuálně největší dotyková obrazovka dodávaná do vozů ŠKODA s úhlopříčkou 13″ a 5,3″ virtuální kokpit.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Co se týče praktičnosti tak i zde máme několik výhod. Například zavazadlový prostor je ideální i pro rodinné dovolené. Zavazadlový prostor totiž nabídne až 570 litrů.

Vrcholný sportovní model ENYAQ COUPÉ RS iV využívá rovněž baterii s kapacitou 82 kWh, dva elektromotory a pohon všech kol. Systémový výkon však činí 220 kW, maximální točivý moment je 460 Nm. První čistě elektrický vůz RS značky ŠKODA zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 s.

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV (skoda-auto.cz)

Nabíjení nám nezabere moc času. Škoda uvádí nabití z 10 na 80 procent za půl hodinky.

Source
FOTO:škoda-autoTEXT:škoda-auto
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close