Německo požaduje delší softwarovou ochranu pro všechny telefony

Většina současných telefonů disponuje na některé poměry poměrně krátkou dobou softwarových aktualizací. U Samsungů je typické 3-4leté trvání, Apple tuto dobu prodloužil i na své modely z roku 2016 (v omezené míře). Podle posledních zpráv bychom se v budoucnu mohli dočkat ještě delší podpory.

V Německu se vláda rozhodla navrhnout prodloužení softwarové podpory na sedm let. Současný návrh Evropské komise by se prodloužil o dva roky. Tím by se cyklus používání mobilních telefonů podobal tomu počítačovému.

To se samozřejmě nelíbí mobilnímu průmyslu a uskupení DigitalEurope, které požaduje pouhé tři roky garance. Argumentuje zachováním současného stavu, kdy např. Apple běžně nabízí 5letou podporu, kdežto řada telefonů s Androidem pouze 3letou. Samsung sám se dříve v tomto roce zavázal, že pro všechny telefony vyrobené od roku 2019 poskytne podporu trvající 4 roky.

Prodloužená doba podpory by měla prodloužit i čas, po který s telefon užíváme. Zároveň by se mohla snížit digitální kriminalita. V současné době totiž až 40% používaných telefonů s Androidem nemá softwarovou ochranu a stává se tak potenciálně snadným cílem k napadení.

Zdroj: Engadget
Foto: Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close