IBM sníží do roku 2030 vyprodukované emise o 90%

V posledních letech se řada opatření proti klimatické změně soustředí především na právě probíhající dekádu. Roky 2025 a 2030 jsou poměrně často skloňované v souvislosti s redukcí množství skleníkových plynů produkovaných velkými společnostmi. Jednou z nich, která se připojuje k podobným iniciativám je i IBM. Do roku 2025 firma plánuje snížit emise o 65% oproti jejím výsledkům z roku 2010.

„Nejdůležitějším faktorem v celém procesu boje proti klimatické změně je samotné snížení produkovaných emisí. Náš plán je rovněž doplněn o přesná čísla zbytkových emisí, které budou produkovány po zavedení veškerých opatření,“ stojí v prohlášení firmy.

Dodávka elektřiny z obnovitelných zdrojů

Všechny zdroje energie používané IBM by měly být postupně nahrazeny obnovitelnými. Do roku 2025 se počítá s 75% dodávkou elektřiny z obnovitelných zdrojů. V roce 2030 by to mělo být již 90%. „Klimatická krize je jedním z nejzásadnějších problémů naší doby. Náš plán dostat úroveň produkce emisí na udržitelnou hodnotu je poměrně odvážný, avšak dostane naši společnost mílovými kroky kupředu. Pokud by se nám to podařilo, dosáhli bychom požadovaných cílů o poznání dříve, než stojí v Pařížské dohodě,“ říká Arvind Krishna, CEO IBM.

Cíle, které společnost překládá, ji skutečně staví před ostatní firmy. Jeff Bezos v roce 2019 prohlásil, že se Amazon dostane na udržitelné hodnoty produkce emisí do roku 2040. Microsoft se, podoběn jako IBM, chce pokusit těchto hodnot dosáhnout do roku 2030. Avšak v jeho případě jde spíše o reforestaci krajiny. IBM se pokusí požadovaných výsledků dosáhnout technologickým pokrokem.

Stejně jako v případě dalších společností leží před IBM dlouhá cesta. Jejich cíle jsou poměrně odvážné a jejich dopad by mohl být velký. Společnost se však zatím nezabývá nepřímými emisemi, které jsou produkované těmi, kteří používají jejich výrobky. Právě tento aspekt by měl být další, kterým se firma bude zabývat. Nicméně přímý odkaz na taková opatření v posledním oznámení společnosti chybí. Celé prohlášení je k náhlednutí zde.

Foto: Carson Masterson, Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close