Ve 3D skenování je budoucnost filmového průmyslu!

Lidé se převlékali od počátku věků. Nejdříve byly inspirací starověké mýty a v dnešní době je populární například cosplay. Kostýmy, které někteří lidé na akcích předvádějí znamenají desítky hodin práce.

Cílem je zpravidla změnit vzhled člověka. Kostýmy mohou být rozmanité od jednoduchých převleků po komplikovaná umělecká díla. Lidé se rádi baví na událostech jako je Halloween či karneval a trh s kostýmy tak po celém světě kvete. Navíc podněcuje v lidech kreativitu, která s dostupností všeho potřebného v obchodních centrech pomalu mizí.

K tvorbě kostýmů se v poslední době hojně využívá 3D tisk a digitální design. Tyto technologie nabízí bezpočet možností a pomáhají vytvořit věci, které se dříve zdály nereálné. Dalším logickým krokem je dosažení, aby nositeli kostým perfektně seděl.

Muž který se podílel například na filmu Piráti z Karibiku nyní tvoří přesně padnoucí masky

„Před několika lety se něco stalo s technologií: Robotika, umělá inteligence a 3D tisk se vyvinuly a sblížily, což vytvořilo novou éru v robotice. S těmito novými nástroji již není stavba robotů izolovaná od velkých korporací a univerzit.“ – Will Huff, Hollywoodský designer

Cílem bylo vytvořit masky přesně padnoucí jeho dětem pomocí 3D technologií. Inspirací se stala lebka, kterou bylo třeba nejprve naskenovat. Dosud se pro vytvoření kopie hlavy využíval silikon, který ale obzvlášť pro děti je velice nepříjemný. Tento postup Will nahradil 3D skenováním a oba skeny následně nahrál do aplikace Zbrush.

Design lebky
Zdroj: Shining3D

Úpravy v Zbrush čítaly vyčištění modelů, návrh designu lebky a také vytvoření mechanismu, aby lebka mohla otevírat ústa. Finálním úkolem bylo masku převést do souboru vhodného do 3D tiskárny, tisk a následná postprodukce pomocí broušení a barev.

Finální podoba masky před tiskem
Zdroj: Shining 3D

Source
Shining 3D
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close