Česká firma PROTOPRINT chce dobýt trh s kvalitními 3D tiskovými komponenty

Česká firma pocházející z Plzně nabízí high-tech tiskové hlavy, extrudery a další komponenty pro rychlý a spolehlivý 3D tisk.

Mezi klíčové vlastnosti těchto komponentů patří povrchový povlak, který zaručuje skvělou odolnost proti otěru a výbornou kluznost. Ke snadné údržbě a výměně trysky napomáhá patentované řešení tohoto českého start-upu. Vychytaná konstrukce také brání vnitřnímu úniku materiálu. Všechny produkty jsou navrženy i vyrobeny v České republice a při jejich zpracování jsou využívány kvalitní materiály, mimo jiné i z kosmického průmyslu.

PROTOPRINT

Za touto firmou stojí dva mladí lidé, kteří se seznámili už na základní škole, absolvovali společně střední technickou školu v Českých Budějovicích a poté každý na jiné vysoké škole vystudovali elektrotechnickou fakultu. Jejich spolupráce v PROTOPRINT začala vývojem 3D tiskárny typu delta, při jejíž stavbě se ukázalo, že problémy se systémem tavení materiálů trápí nejednoho tiskaře.

RAPTOR Hot-end

RAPTOR je výsledkem dlouhého úsilí a výzkumu, spojuje nejlepší možné vlastnosti tak, aby výsledek byl co nejlepší. K jeho klíčovým vlastnostem se řadí možnost dosažení teploty až 500 stupňů Celsia při vyzařování velmi malého odpadního tepla do okolního prostoru. Rozšířená melt zóna umožňuje zrychlit tisk. Vyrábí se ve dvou verzích – jeden využívá klasického způsobu chlazení a druhý chlazení vodního.

THUNDER Extruder

THUNDER je Direct-Drive extruder, který vychází z hot-endu RAPTOR a spojuje to nejlepší z jeho výhod a odlišného pohonu extruze. Nabízí ohřev až na 500 stupňů Celsia a dosud nejnižší hmotnost, která umožňuje zvýšit rychlost.

DURABLACK Tryska

Jedná se o univerzální měděnou trysku, která je kompatibilní s většinou nejpoužívanějších hot-endů na trhu. Jsou schopné tisknout až do teploty 500 stupňů Celsia. Výsledkem je rychlejší tisk díky lepšímu přenosu energie do materiálu a nižší spotřeba. Odolnost je zajištěna průmyslovým dvojpovlakováním.

Cílem společnosti PROTOPRINT je dodávat tiskařům kvalitní komponenty, které jsou navzájem kompatibilní. Zároveň nabízí také DURABLACK trysku, která je kompatibilní s většinou 3D tiskáren, aniž by tiskař musel provádět větší a finančně náročnější změny.

Source
PROTOPRINTÚvodní fotkaFotka v textu
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close