„Cítil jsem potřebu dělat věci jinak, po svém,“ říká zakladatel firmy MISURA, Jiří Mihel

Do redakce se nám po delší době dostal zajímavý technologický kousek z dílny českých vývojářů. Jednalo se o přenosný monitor MISURA. Zajímalo nás, kdo stojí za jeho vývojem a jak se nápad zrodil. Na naše otázky nám odpověděl zakladatel společnosti Jiří Mihel.

Kdo přesně stojí za značkou MISURA? Povězte nám, prosím, víc o jejím vývoji.

Název značky vznikl z italštiny a znamená „dělání věcí na míru“. Itálii mám velmi rád, řadu let jsem budoval po světě pobočky a vlastně celý export italské firmě vlastnící řadu značek minerálních vod, proto jsem, přirozeně, sáhl po tomto jazyku. Dělat věci na míru je motto pro realizaci našich nápadů. Vyvíjíme věci na míru našich potřeb, tak aby se stal náš život pohodlnějším a jednodušším. Za vznikem značky i celého portfolia stojím já. Cítil jsem potřebu dělat věci jinak, po svém. Tato potřeba s realizacemi nápadů stále sílí. Je zde tolik věcí, které lze dělat jinak, že na to jeden život nestačí.

Uvádíte, že jste ke svým nápadům přišli především na cestách. Řada vašich výrobků tak působí jako doplňky, které vám chyběly k dostatečně efektivní práci. Můžete nám říct, jak se nápady skutečně rodí?

Ono se nejedná jen o doplňky, které nám zefektivní práci, ale i o věci, které nám usnadní život. Když žijete dlouhodobě cestovatelský život, začnete cítit potřebu mít na cestách stejný komfort jako doma, potřebujete dělat věci rychle a přesně. Vidíte jak řeší věci lidé doma v Česku, ale také jak se k věcem staví lidé jinde na světě. Něco děláme lépe my, něco oni. No a když chodíte po světě s otevřenou myslí, nápady na zlepšení začnou krystalizovat sami.

Ve světě elektroniky panuje velká konkurence. Co byl tedy prvotní impuls k tomu, abyste začali vyrábět externí přenosné monitory?

Ano, panuje zde velká konkurence, ale i díky ní vzniká velké množství nových nápadů. Je to prostě velmi organicky se rozvíjející segment. Přenosné monitory byly logickou volbou cestujícího člověka. Když řešíte více věcí najednou, jeden monitor prostě nestačí. V kanceláři si pomůžete snadno, ale jak na cestách, v hotelovém pokoji, nebo kdekoliv, kde zrovna na tu krátkou dobu jste? Potřeboval jsem prostor, který si snadno zabalím na cestu, nezabere místo, ani mi nezatíží zavazadlo. Ve světě jsou podobné přenosné monitory poměrně běžnou výbavou co-workingových center a jim podobných zařízeních, ale stále tomu něco chybělo. Tak se zrodila myšlenka na tento produkt.

Každý, kdo vyzkoušel naše monitory ocení snadné uchycení na notebook a myslím, že po zapnutí pocítí stejný pocit jako já – úlevu. Úlevu z dostatku prostoru, úlevu z konce neustále přepínání mezi okny.

Jak dohlížíte na jejich výrobu, která je vzdálená tisíce kilometrů? S jakými problémy se přitom setkáváte?

Jiří Mihel

Kvalita výroby je jeden z klíčových parametrů naší značky MISURA. V případě výroby v Asii dlouhodobě vysíláme naše pracovníky na výstupní kontroly, kde dochází k pečlivé kontrole každého jednotlivého kusu. Nicméně covidová doba nám trochu komplikuje život. Naštěstí s asijskými výrobci spolupracujeme již řadu let a za tu dobu jsme nasdíleli tým Evropanů, kteří plnohodnotně suplují naše pracovníky.

Při manipulaci s monitory se mi jako největší nedostatek jeví připojení pomocí kabelů. Dočkáme se bezdrátového připojení?

Na bezdrátové variantě pracujeme také, nicméně jako jistější výstup se jeví zachování připojení přes kabel. Zde intenzivně pracujeme na sjednocení všech kabelů do jednoho, což bude možné v případě dostupnosti USB-C (Thunderbolt) na notebooku.

Uvažujete o prodeji dotykových verzí?

U přenosných monitorů ne, ale kdo ví co dalšího přibyde do rodiny MISURA monitorů.

Vedle monitorů nabízíte další doplňky, které slouží k zefektivnění práce. Můžeme se v dohledné době těšit na nějaké další nápady?

Určitě. Značku MISURA jsme rozkročili již do šesti kategorií a v každé z nich pracujeme na něčem novém. Osobně tam mám minimálně dvě novinky, na které se opravdu moc těším. Víc ale zatím říct nemůžu. Rozhodně stojí za to se registrovat na stránkách MISURA k odběru newsletteru, jedině tak vám nic z novinek neunikne.

Zdroj: Autorský článek redakce Profiprůmysl
Foto: Se svolením Misura

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie
Back to top button
Close
Close