Mercedes se snaží dobýt elektro-mobilní trh řadou EQ

Mercedes chystá největší výběr elektromobilů na českém trhu. S řadou EQ, která čítá šest různých vozidel je schopný uspokojit velké rozpětí zákazníků, pokud ale nemají hluboko do kapsy. Na levné elektromobily s uspokojivým dojezdem si ale asi budeme muset ještě počkat.

Sedany a limuzíny

Do této kategorie patří automobily EQE a EQS. První z nich je na elektřinu schopný dojet až 660 kilometrů a z 10 na 80 procent se dobije za 32 minut. Pod kapotou má 292 koňských sil (215 kW), což není zrovna málo. Dražší EQS, jehož cenovka začíná na více než třech milionech se chlubí 524 koňskými silami (385 kW). Dojede 780 kilometrů a nabije se 10 na 80 procent za 31 minut. Jedná se o vlajkovou loď elektrické třídy EQ od Mercedesu a jízda v něm bude jistě zážitkem.

SUV a terénní vozidla

Pokud řidič dává přednost SUV, může si vybrat dokonce ze tří variant. EQA je nejmenší a také cenově nejpřívětivější od 1 275 340 Kč. Ujede 426 kilometrů a dobije ze za 30 minut. EQB oproti ostatním bude mít hranatější tvary a bude možnost si jej objednat až se sedmi sedadly. EQC ujede dle zvolené varianty 429-454 kilometrů a dobije se za 40 minut, což je o něco více než ostatní.

Velkoprostorová vozidla

Pokud potřebujete ještě větší prostor než je v SUV, v elektřině je dostupné vozidlo EQV, které ujede až 418 kilometrů a dobije se za 45 minut. Je možné si jej objednat ve dvou různých délkách, obě ale přepraví pouze osm osob. Výška bez střešního nosiče je 191 cm a s ním 196, takže je možné s ním vjet do většiny podzemních garáží.

Dostupnost

K dispozici k objednání jsou nyní tři z těchto vozidel: EQA, EQC a EQS. Doby dodání jsou ale nyní jako u spousty věcí dlouhé a pohybují se mezi šesti až osmi měsíci. Určitě ale doporučuji využít možnost zapůjčení vozidla na maximálně 200 kilometrů, na kterých se již dají vlastnosti vozidla dobře poznat.

Source
Mercedes-Benz
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close