Electrify America chce zdvojnásobit počty svých nabíjecích stanic do roku 2025

Americká společnost Electrify America hodlá během příštích čtyř let zdvojnásobit síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Ač je v současnosti stále pozadu za Teslou a jejími stanicemi Supercharger grid, její záměr by mohl pomyslnou mezeru mezi firmami zmenšit.

Firma vlastněná automobilkou Volkswagen zveřejnila tzv. Boost Plan, který má za cíl vybudovat o 100% nabíjecích stanic více na území USA a Kanady. Pokud se to povede bude na těchto územích přes 1800 rychlonabíjecích stanic a 10000 individuálních nabíjecích míst. Většina z nich bude disponovat 150 nebo 350kW nabíječkami tak, aby byla schopná nabíjet i novější elektromobily.

Rozšíření se bude týkat několika států

Firma nedohalila podrobnější informace k tomu, kde přesně by mělo k expanzi dojít. Podle předpokladů je pravděpodobné, že se to bude týkat států Severní a Jižní Dakoty, Havaje, Západní Virginie, Wyomingu a Vermontu a některých území Kanady. Počítá se také s větším pokrytím jižních států a území nových měst, jako je např. Austin a upgradování již stojících stanic.

Rozšířením by Electrify Amercia poprvé vytvořila tlak na Teslu za celou dobu jejich působení na trhu. I přesto, že má firma Elona Muska přes 1000 nabíjecích stanic na území Severní Ameriky a předpokládáme, že číslo do roku 2025 vzroste, měla by Tesla zaujmout agresivnější postoj ve výstavbě stanic, pokud se chce udržet před Electrify America.

Pro uživatele elektromobilů je tento pomyslný souboj skvělou zprávou. díky němu by mohlo dojít k výrazně rychlejšímu zlepšení infrastruktury nabíjecích stanic a ke snadnějšímu používání elektromobilu na území USA a Kanady. Doufejme, že něčeho podobného se dočkáme i v České republice v následujících letech.

Zdroj: Engadget
Foto: Unsplash

Tags

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close