Zlaté medaile na Mezinárodním strojírenském veletrhu

Mezinárodní strojírenský veletrh se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Již v úterý však porota rozdala zlaté medaile MVS. Oceněno bylo, stejně jako v roce 2019, 6 exponátu z 25ti přihlášených v různých kategoriích. Ke slovu přišly především inteligentní součástky. Ocenění firmy převzaly na slavnostním zahajovacím večeru.

Inovace udávají

V první z kategorii pod názvem Inovace výrobního stroje uspěla firma Slovácké strojírny. Se svou multifunkční hrotovou bruskou zaujala nejvíce. Stroj disponuje posuvnou brousící jednotkou v podélném směru a možností upnutí více brousících hlav. Ocenění bylo uděleno hlavně díky inovativnímu přístupu a automatickému řešení teplotní kompenzace geometrie.

Další kategorii, ve které padla dokonce dvě ocenění, byla Inovace v automatizační technice a Industry 4.0. Prvním oceněným byla společnost Misan. Její automatizace Okuma Armroid v harmonii společně s výrobním strojem reagující na požadavek automatizované kusové výroby se třináctičlenné porotě líbila nejvíce. V této kategorii byl oceněn také automatický inspekční systém Al-Inspector.one od Stoba Customized Machinery. Jeho přednostní je využití umělé inteligence, rychlost analýzy naměřených dat díky strojovému učení a schopnost reagovat i na vzácné vady výrobků.

Oceněný byl dále exponát využitelný při tváření v těžkém průmyslu. Jde o odolný senzor přetvoření 4dot SM. Ten může být využit v přímé blízkosti tvářecího stroje a umožňuje měření deformací, síly jednotlivých operací a celkové síly lisů. Zde se jednalo o kategorii Inovace komponenty ve strojírenství.

V kategorii transportu byl oceněn projekt XPlanar výrobce Beckhoff Automation. Jedná se o průmyslový magnetický levitující dopravní systém přesně polohovatelný v šesti stupních.

V poslední kategorii Inovace ve zpracovatelské technologii byla oceněna brněnská technická univerzita. Jde o zařízení odstraňující nežádoucí součásti vody. Mohou jimi být mikroorganismy nebo jiné chemické částice.

Až do dnešních 16ti hodin jsou brány brněnského výstaviště otevřené. I když je veletrh letos o něco menší než v předchozích letech, i tak se zde v pěti pavilonech představuje přes tisícovka firem z 35 zemí světa. Tak neváhejte a využijte poslední možnost podívat se na novinky na poli průmyslu.

Source
Unsplashceskenoviny.cz
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close