Týden inovací mění termín. Bude se konat na přelomu září a října

Týden informací je největší republiková akce na podporu inovací, pořádaná European Leadership and Academic Institute (ELAI). Každoročně ji navštíví přes 10 000 návštěvníků a program čítá přes stovku doprovodných událostí napříč celou republikou. V roce 2020 proběhne 5. ročník, který byl kvůli pandemii koronaviru přesunut z tradičního květnového termínu na přelom září a října.

Akce proběhne oficiálně od úterý 29.9. do neděle 4.10., avšak už od pondělí se můžeme těšit na doprovodný program. V úterý od 8 do 18 hodin se ve Foru Karlín uskuteční hlavní událost týdne – mezinárodní konference a veletrh plný seminářů. Na své si přijdou milovníci vědy, technologií a udržitelného rozvoje.

Veletrh nabídne různé přednášky a semináře spojené např. s nanotechnologiemi, robotizací či virtuální realitou. Hlavní událost týdne bude napěchována zajímavými projekty a inovacemi napříč různými oblastmi průmyslu. Za všechny můžeme zmínit např. přednášku Unipetrolu o vodíku a jeho potenciálnímu využití v dopravě. Věděli jste, že se první vodíkové čerpací stanice dočkáme již letos? Společnost Adastra poskytne informace o implementaci umělé inteligence do různých odvětví businessu, načež naváže přednáška Mida Consulting o financování inovací v dlouhodobě udržitelných projektech.

Mezinárodní konference nabídne řadu předních řečníků z celého světa. Promluví o umělé inteligenci i o tom, jak co nejlépe využít cirkulární ekonomiku. Na koho se můžeme těšit? Za zmínku stojí jistě Tomáš Sedláček, přední český ekonom, či jeho bratr Lukáš, zakladatel institutu ELAI. Vystoupí také člen představenstva České spořitelny, Karel Mourek nebo CEO Avastu Ondřej Vlček.

Vedle hlavního eventu nás čeká i řada doprovodných událostí po celé České republice. Workshopy a přednášky budou organizovány jak pro úplné laiky, tak i pro odbornější veřejnost. Těšit se můžeme na začátečnické modelování v TinkerCAD od PrusaLab nebo na základy programování od Green Fox Academy. Vedle toho proběhnou konference o využití moderních technologií v potravinářském či farmaceutickém průmysu či ostrvaský TechMeetup zabývající se game developmentem. Klasické přednášky doplní i online webináře, jako je např. psaní všemi deseti od projektu Psaní Hravě.

Vedle toho pořádá Unipetrol sérii rozhovorů „Let’s talk about it“, kam zve experty a inovátory z celého světa. Jedná se o necenzurované debaty o naší budoucnosti. Na své si přijdou všichni, kteří se zajímají o udržitelný rozvoj a jeho implementaci do průmyslu.

Vzhledem k bohatému programu si každý z návštěvníků si přijde na své. Vstupenky na jednotlivé akce i na hlavní událost týdne jsou stále k dispozici GoOut.cz. Více informací naleznete na webu https://tydeninovaci.cz/.

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close