Předběžná závěrečná zpráva o průběhu Mezinárodního strojírenského veletrhu

Od pondělí do pátku se na brněnském výstavišti odehrával již 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Hlavními tématy byly moderní technologie jako jsou robotika, internet věcí, 3D tisk a umělá inteligence, tedy vyspělé technologie hýbající současným světem. Během pěti dní se představilo 1016 firem z 35 zemí světa. I přes přestávku v loňském roce, která byla způsobena pandemii, letošní ročník navštívila pouze polovina návštěvníku oproti standardu, který byl nastolen v minulých letech. I tak si ale veletrh zachoval svou kvalitu. Zároveň ukázal jak se průmysl během posledních dvou let proměnil a kam bude v dalších letech směřovat.

I přes nepříznivé okolnosti největší akce v Evropě

Letošní ročník se už sice uskutečnil, ale i tak byl jeho průběh výrazně ovlivněn pandemickými opatřeními. Přesto se podařilo uspořádat největší akci svého druhu ve střední Evropě. Generální ředitel uvedl, že v příštím roce očekává už standartní účast návštěvníků a konání akce za normálních podmínek. Příští ročník se uskuteční už v tradičním říjnovém termínu, a to konkrétně 3. až 7. října 2022.

Veletrh byl menší co do obsazené plochy i počtu vystavovatelů. Těch bylo téměř o třetinu méně, zabraná plocha byla dokonce poloviční. Veletrh tedy místo 10 pavilonů obsadil pouze 5. Přesto si zde svou premiéru odbyly oficiální expozice dvou vzdálených zemí. Jednalo se o Japonsko a Indonésii. Dále se tu objevili kromě delegací ze zahraničí i zástupci české vlády.

Česká národní expozice podruhé

V roce 2019 se na veletrhu poprvé objevila i Česká národní expozice s názvem Czech republic: The Country For The Future. Po dobu celého veletrhu se zde nacházeli experti ze 14 státních organizací spojených s průmyslem. Expozice nabízela asistenci státu podnikům ve všech jeho životních fázích. Doprovodný program zde zahrnoval také setkání podnikatelů s řediteli zahraničních kanceláří.

I přesto, že před akcí přetrvávaly obavy z nezájmu ze strany zákazníků a z nízké návštěvnosti způsobené i posunutým termínem, panovala ze strany vystavovatelů spokojenost. Jednalo se totiž o jednu z prvních možností po roce opět vystavovat a osobně se potkat se zákazníky. Od úterý už vše probíhalo téměř stejně jako v minulých letech. Větší část návštěvníků byla už stálými zákazníky, jen malá část byly novými návštěvníky.

Source
bvv.czceskenoviny.czUnsplash
Tags

Související články

Back to top button
Close
Close