O víkendu se koná v Brně Maker Fair

Maker Fair představuje festival, na kterém návštěvníci mají možnost navštívit různé workshopy, interaktivní aktivity a seznámit se s mnoha zajímavými kreativními projekty. Jedná se o kombinaci technologií, klasických řemesel, vědy i designu, takže si své najde určitě každý.

V druhém největším městě České republiky se jedná o druhý ročník tohoto festivalu a bude se konat o víkendu 23. až 24. října. V sobotu bude areál přístupný od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin. Koná se v prostoru brněnského výstaviště v Pavilonu A1.

O organizaci se stará iniciativa Make More, FabLab Brno a Brno Creative Days. Koupí vstupenky podpoříte jejich iniciativu organizovat tyto akce a zapojíte se také do soutěže o 3D tiskárnu. Základní vstupenka vyjde na 175 Kč, snížené vstupné na 125 Kč. Nejvýhodněji vyjde vyrazit s celou rodinou dvou dospělých a až tří dětí za 400 Kč.

Inovativní projekty

Tento rok se účastní přes 80 projektů, které se budou nacházet ve vnitřních i venkovních prostorách. Jedním ze zajímavých projektů, který bude k vidění je „Model Země a mobilní planetárium“. Jeho autorem je Hvězdárna a planetárium Brno a uvnitř planetária bude možné shlédnout některý z připravených filmů.

Z výrobců 3D tiskových strun do tiskáren nebo per se zúčastní významný český výrobce Fillamentum a PRINT IT!, u kterých bude mimo zvýhodněné ceny na filament k vidění tiskárna Creality CR-30 PrintMill.

Účastnit se bude také mnoho projektů, které se snaží recyklovat nejrůznější materiály. Jedním z nich je „Dřevo a kov – druhý život materiálu“, kde jsou z kovošrotu vytvářeny například umělecké objekty nebo lampy.

Představí se také nejrůznější veřejné dílny, které v poslední době zažívají boom. Lidé místo aby byli nuceni si nástroje jako CNC frézy, 3D tiskárny nebo cenově nedostupné nářadí pořizovat domů, mají možnost přijít jej za poplatek využít do dílny. Patří mezi ně „Bulmex – Veřejná dílna 21“ nebo FabLab, který přijede s digitální dílnou v kamionu kočujícím primárně jižní Moravou.

Source
Maker Fair BrnoObrázek v textuÚvodní obrázek
Tags

Pavla Pölzerová

Studentka ČVUT a MUNI, která miluje cestování a jednou si koupí chameleona.

Související články

Back to top button
Close
Close