Festivaly a veletrhy ve stínu koronaviru

Opatření proti koronaviru jsou postupně uvolňována ve všech sektorech podnikání a společnost se vrací do zajetých kolejí. Jako poslední přijdou na řadu nejrůznější festivaly a veletrhy. Téměř všechny hudební akce již přesunuli termín konání, či zrušily letošní ročník. Stejný osud zatím postihuje i průmyslové a inovační akce.

Kompletně zrušen byl veletrh FOR INDUSTRY, který se měl konat v termínu od 12. do 15.5. 2020. Hlavním důvodem byl nízký počet přihlášených účastníků. Přihlášené firmy mohou využít alternativy v podobě veletrhu Reklama, polygrafie, obaly, který proběhne v polovině října.

Ke stejnému kroku se uchýlil i veletrh DRONFEST pořádaný společností SIT Port. Oblíbená akce zaměřená na lehkou leteckou techniku, konající se každoročně v Plzni, bude přesunuta na příští rok. Stejně tak akce EXPO Lesní lom, která se měla původně konat na začátku června. Pořadatelé přesouvají veletrh strojů a zařízení pro těžební průmysl a stavebnictví na rok 2021 a ubezpečují vystavovatele o navrácení zaplacených poplatků.

Velkou ránu zasadil koronavirus i všem příznivcům vědy. Každoroční akce Akademie věd ČR, Veletrh vědy, kterou navštíví až 30 000 lidí, je pro rok 2020 také zrušena. Na tradiční setkání inspirujících osobností a popularizátorů vědy společně se širokou veřejností si tak budeme muset počkat na rok 2021.

Jednou z prvních akcí, která by se uskutečnit mohla, zůstává Future Port Prague 2020, který se koná od 10. a 11. září. Největší festival nejnovějších, budoucích a průlomových technologií, produktů a ideách ve střední Evropě zatím nezměnil svůj termín konání. Do září zbývá stále poměrně hodně času a my můžeme doufat, že podzimních akcí se pandemie COVID-19 již nedotkne.

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Back to top button
Close
Close