European Biomass Conference and Exhibiton letos pouze digitálně

Koronavirová krize má drtivý dopad na celovsvětovou festivalovou a veletržní scénu. V posledních dnech pouze počítáme akce, které jsou zrušené, či přesunuté. Jednou z nich je i European Biomass Conference and Exhibiton – EUBCE 2020 pořádaná v Marseille.

EUBCE je mezinárodní konference, při které se probírají především témata využití biomasy v průmyslu. Hlavními tématy jsou biopaliva, udržitelný rozvoj a jeho implementace do průmyslového světa.  Zároveň se snaží diskutovat využití fosilních paliv a o možných alternativách. Zároveň se v posledních letech dostávají do popředí i biochemie, biomedicína a využití biomateriálů. Mezi účastníky budou především vědci, konstruktéři, konzultanti či finanční instituce.

Konference se bude konat v termínu od 6. do 9.7. a poprvé ve své třicetileté historii bude vysílána zcela digitální formou. Rozhodnutí padlo na základě pozitivního hlasování dvou třetin všech účastníků. Kvůli pandemické krizi a jejímu dopadu na celosvětovou ekonomiku se mění i téma konference. V červenci se tak dočkáme diskusí a přednášek o roli bioekonomie v post-pandemické obnově ekonomiky.

Podle organizátorů budou všichni autoři schopni své prezentace upravit podle nově nastoleného tématu. V současnosti tak především řeší celkový formát konference, kdy je pravděpodobné, že se účastní mnohem víc návštěvníků, než je obvyklé. Nabádají tak jednotlivé autory ke spolupráci a na oplátku nabízí praktickou pomoc při úpravách jejich výstupů.

Petr Kašík

V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie

Související články

Mohlo by Vás zajímat
Close
Back to top button
Close
Close